Strona główna Wydarzenia Świdnica Ostatni moment na złożenie wniosku o dotację na wymianę pieców

Ostatni moment na złożenie wniosku o dotację na wymianę pieców

0

Dziś jest ostatni dzień na złożenie deklaracji w ramach projektu „Poprawa stanu powietrza w Aglomeracji Wałbrzyskiej”. Świdniczanie zainteresowani przyznaniem dotacji na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym na bardziej przyjazne środowisku źródła ciepła mogą się zgłaszać do Urzędu Miejskiego.

W ramach projektu możliwe będzie dofinansowanie modernizacji systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej) w budynkach jednorodzinnych oraz w lokalach mieszkalnych własnościowych w budynkach wielorodzinnych. – Przewidujemy, że na ten cel mieszkańcy będą mogli otrzymać dotację na poziomie ok. 70% wydatków podlegających refundacji, w maksymalnej wysokości 25 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i 10 tys. zł dla mieszkania w budynku wielorodzinnym (wartości mogą ulec zmianie) – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Deklaracje można złożyć za pośrednictwem strony internetowej lub w wersji papierowej na formularzu zgłoszenia. – Aby móc złożyć deklarację drogą elektroniczną w pierwszej kolejności muszą Państwo uzyskać hasło, które udostępniać będzie pracownik Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy, pod adresem e-mail: [email protected] lub telefonicznie – 74/ 856 28 80. Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Miejskim w Świdnicy w pokoju 313 oraz na stronie www.um.swidnica.pl w zakładce „Kawka – mądrze ogrzewamy w Świdnicy”. Na deklaracje czekamy do 31 stycznia br. – dodaje Dzwonkowska.

/UM Świdnica, opr. mn/