Strona główna 112 Nowe radiowozy dla świdnickiej policji

Nowe radiowozy dla świdnickiej policji

5

Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy wzbogaciła się o dwa nowe samochody. Pojazdy już trafiły na wyposażenie jednostki. Zakup aut został dofinansowany ze środków budżetu miasta oraz powiatu świdnickiego.

Dwa nowe w pełni oznakowane radiowozy trafiły do funkcjonariuszy z wydziału prewencji oraz ruchu drogowego. Stuczterdziestokonny Opel Mokka oraz dwustukonny Opel Astra już niedługo rozpoczną patrole po drogach powiatu świdnickiego

Zawsze to podkreślam, że policjant bez odpowiedniego wsparcia technicznego niewiele zdziała. Dlatego tak bardzo jesteśmy zadowoleni z przekazanych nam nowych radiowozów i bardzo dziękujemy samorządom za wsparcie w ich zakupie. Pozwoli to nam skuteczniej pracować i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu – mówi komendant KPP w Świdnicy, podinsp. Andrzej Dobies.

Zakup radiowozów był możliwy dzięki finansowemu wsparciu ze strony miasta oraz powiatu świdnickiego. Samorządy na ten cel przeznaczyły po 42 tys. złotych. – Wspólnie ze starostwem powiatowym co roku staramy się przeznaczyć pieniądze dla świdnickiej policji w celu usprawnienia ich wyposażenia. Podobnie jak środki, które przekazujemy na patrole ponadnormatywne. Działania te w bezpośredni sposób przekładają się na poprawę bezpieczeństwa w cały regionie, o co tak często apelują mieszkańcy miasta i powiatu – podkreśla prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Nie tylko świdnicka jednostka otrzymała na swoje wyposażenie nowe radiowozy. W sumie na początku 2019 roku 44 samochody trafiły do jednostek garnizonu dolnośląskiego.

 

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułHistoria pod starym szyldem
Następny artykułImponujący triumf młodych polonistów