Strona główna 112 Nielegalne automaty zarekwirowane

Nielegalne automaty zarekwirowane

1
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego  na terenie Jaworzyny Śląskiej zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych.
Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości  9 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy oraz środki pieniężne w kwocie blisko 1200 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.
Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.
Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
/Źródło KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykułPolonia-Stal Świdnica zaprasza na dzień testów
Następny artykułKino na Szpilkach już dziś w Cinema3D