Strona główna Temat dnia Najnowocześniejsze zabiegi laserowe w Centrum Urody Justyna w Świdnicy

Najnowocześniejsze zabiegi laserowe w Centrum Urody Justyna w Świdnicy [FOTO]

0

Bogaty wybór zabiegów na twarz i ciało, najnowsze technologie i profesjonalne doradztwo wyróżniają Centrum Urody Justyna w Świdnicy. Istniejący już od ponad 10 lat salon kosmetologii i medycyny estetycznej nie spoczywa na laurach i nieustannie się rozwija. W ostatnim czasie poszerzył on swoją ofertę o najnowocześniejszy i najbardziej skuteczny na świecie laser diodowy, neodymowo-jagowy, CPL. O wielości zastosowań XLase Plus przekonały się zaproszone na specjalny pokaz mieszkanki Świdnicy i okolic.

W kameralnym gronie klientek świdnickiego Centrum Urody Justyna zaprezentowany został najnowocześniejszy, multifuncjonalny i renomowany na całym świecie laser XLase Plus. Pokaz przeprowadziła pani Zuzanna, przedstawicielka firmy Biotec, oficjalnego dystrybutora sprzętu.

Uczestniczki wydarzenia miały okazję dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnej, skutecznej i bezpiecznej technologii wykorzystywanej w urządzeniu. Panie poznały także szerokie zastosowanie lasera w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej. Za pomocą XLase Plus w świdnickim centrum urody można już od grudnia ubiegłego roku m.in. trwale usunąć niechciane owłosienie, zamknąć naczynka, odmłodzić skórę, pozbyć się rumienia oraz trądziku, zlikwidować włókniaki czy wyleczyć grzybicę paznokci.

Na pokazie nie brakowało także niespodzianki. Na wszystkich gości, którzy przyjęli zaproszenie na prezentację, czekał pyszny tort, zapowiadający nowość w ofercie Centrum Urody Justyna w Świdnicy.

Poznaj zalety i możliwości stosowania lasera XLASE PLUS!

Laser XLase Plus włoskiej firmy Biotec w swej technologii wykorzystuje selektywną fototermolizę, podczas której energia laserowa jest przekształcana w energię cieplną. To metoda dająca nie tylko spektakularne i trwałe rezultaty, ale i całkowicie bezpieczna, zachowująca okolice zabiegowe w nienaruszonym stanie. Same zabiegi w tej technologii cechuje także krótki okres regeneracji skóry, a wykorzystana w aparaturze technika ruchów ciągłych MOTION SPEED, sprawia, że przebiegają one szybciej i są bezbolesne.

W związku z wymienianymi głowicami, których jest aż trzy, urządzenie ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Niezastąpiona jest chociażby w trwałym usuwaniu owłosienia tzw. fotoepilacji. Dzięki tej metodzie światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez melaninę zawartą w łodydze włosa, następnie jest ono przekształcane w ciepło, które dociera do korzenia włosa, uszkadzając brodawkę, bez której włos nie może rosnąć. Dla pożądanego efektu należy wykonać od 6 do 10 zabiegów. Ich dokładna ilość zależna jest od rodzaju włosów, poprzednich metod usuwania włosów, koloru skóry i obszaru poddawanego zabiegowi. Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach oraz jasnej skórze..Nowoczesny sprzęt stosowany jest też w terapii rumienia i w zamykaniu naczynek. W tym przypadku wykorzystywany jest laser Nd:YAG z pasmem absorpcji 1064 nm. Korzystanie z tej długości fali jest szczególnie przydatne dzięki zdolności głębokiego wnikania promieniowania do skóry właściwej, co powoduje koagulację naczyń włosowatych, nawet na dużych głębokościach. Ponadto przy tej długości fali absorpcja melaniny zmniejsza się, naskórek ulega słabszemu rozgrzaniu, a koncentracja energii świetlnej w kierunku naczyń krwionośnych skóry właściwej ulega zwiększeniu. Parametry X-LasePLUS gwarantują skuteczną i bezpieczną terapię. Małe naczynia ulegają koagulacji natychmiast podczas jednej sesji zabiegowej, natomiast większe naczynia będą wymagały serii kilku zabiegów (od 2 do 4), aby zniknęły całkowicie.

Urządzenie umożliwia także wykonywanie liftingu laserowego, który poprawa wygląd starzejącej się skóry, likwiduje lub spłyca zmarszczki oraz przeciwdziała wiotkości skóry. Dotychczas stosowane były lasery CO2 i Er:YAG, które stały się filarami ablacyjnego resurfacingu skóry. Podczas takich procesów ablacyjnych naskórek jest w pełni usunięty przez działanie termiczne (ewentualnie chemiczne). Ta metoda może generować wiele negatywnych skutków, w tym obrzęk i rumień trwający przez kilka tygodni, przebarwienia i odbarwienia skóry, a także inne potencjalne długookresowe powikłania bądź choroby towarzyszące. W przeciwieństwie do procesów ablacyjnych, laserowe procedury nieablacyjne, które oferuje X-Lase plus, przynoszą znaczącą poprawę kondycji skóry bez uszkadzania naskórka. Wywołane przez laser podprogowe uszkodzenia skóry właściwej skutkują gojeniem ran, stymulacją aktywności fibroblastów i poprawą kondycji włókien kolagenowych. Specjalista może zalecić serię od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni.

Nowoczesny laser pozwala również wykonać termolifting, który poprawia napięcie skóry oraz redukuje i spłyca zmarszczki. Światło kalibrowane pulsacyjne CPL powoduje selektywne uszkodzenia termiczne struktur warstwy brodawkowatej oraz siateczkowatej skóry właściwej, w celu pobudzenia aktywności fibroblastów oraz syntezy nowych włókien kolagenowych i innych biomolekuł. Efekty zabiegów fotoodmładzania są gwarantowane i spektakularne, szczególnie w przypadku skór z oznakami braku jędrności oraz utraty objętości. Dla najlepszych efektów kosmetolog zaleci od 4 do 6 zabiegów, w odstępach około 3 tygodni.

Ponadto, za pomocą lasera można wykonać peeling węglowy. Jest to zabieg z wykorzystaniem wysokoenergetycznego lasera Nd: YAG. Przeznaczony jest dla skór dojrzałych, z pierwszymi oznakami starzenia, skór szarych, ziemistych i z tendencją do zanieczyszczeń. Już po pierwszym zabiegu widoczna jest poprawa kondycji cery oraz jej rozświetlenie i odświeżenie. W przypadku skór trądzikowych zmniejsza i hamuje powstawanie nowych zmian oraz zmniejsza widoczność rozszerzonych porów skórnych.

Peeling węglowy wpływa też na odmłodzenie skóry i zmniejszenie delikatnych zmarszczek mimicznych. Zabieg polega na naświetlaniu skóry uprzednio pokrytej węglem medycznym, który wnika w najdrobniejsze zagłębienia oraz pory i absorbuje energię światła laserowego. Powoduje „mikroeksplozje” na powierzchni skóry dając efekt peelingu fotomechanicznego. W celu osiągnięcia optymalnego efektu zabieg zaleca się wykonanie serii od 3 do 5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni.

Laser XLase Plus pomaga zwalczyć trądzik pospolity/różowatych oraz obkurczyć rozszerzone pory. Podczas zabiegów na trądzik wykorzystuje się różne mechanizmy skórne. Krótkie długości fal są pochłaniane przez porfirynę i wywołują zniszczenie bakterii Propionibacterium acnes. Fale o większej długości rozgrzewają wodę w skórze właściwej i powodują redukcję rozmiarów gruczołów łojowych, a w konsekwencji zmniejszenie ilości wydzielanego sebum. Jednocześnie aktywacja fibroblastów pobudza syntezę kolagenu i innych biomolekuł, co skutkuje poprawą jędrności i gęstości skóry i zapobiega ewentualnemu powstawaniu blizn potrądzikowych. Dla najlepszych efektów zalecana jest seria 6 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie.

Za pomocą lasera przeprowadzana jest również terapia grzybicy paznokci. Uporczywe zakażenie grzybicze paznokci, macierzy lub płytki, jest najczęstszym zaburzeniem u dorosłych, jeśli chodzi o schorzenia paznokci. Przyczyną grzybicy paznokci najczęściej są: dermatofity (grzyby atakujące tylko martwe tkanki skóry, paznokcie lub włosy), nondermatofity – pleśnie, oraz (rzadko) drożdże Candida. Najnowsze dane wskazują, że częstość występowania grzybicy paznokci wzrasta. Dzięki zabiegowi laserowemu przeprowadza się skuteczną terapię zwalczającą tę chorobę. Laser Nd : YAG 1064 nm niszczy termicznie strzępki grzybni, nowa płytka paznokcia odrasta zdrowa i silna. Zaleca się serię od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni.

Cennik zabiegów oraz szczegółowe informacje na temat lasera XLase Plus można uzyskać w Centrum Urody Justyna, przy ul. Rynek 5 w Świdnicy.Tel 748 521 597

/Artykuł sponsorowany/
/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/
/Materiały informacyjne: Centrum Urody Justyna w Świdnicy/

Poprzedni artykułWśród najlepszych na Politechnice Wrocławskiej
Następny artykułZ kont szkoły, OSiR-u i biblioteki zniknęły setki tysięcy złotych. Śledztwa trwają od roku