Strona główna Wydarzenia Mobilna pracownia mammograficzna odwiedzi powiat. Idź na bezpłatne badanie

Mobilna pracownia mammograficzna odwiedzi powiat. Idź na bezpłatne badanie

0

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich kobiet – mamom, siostrom, przyjaciółkom. Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Świdnickie starostwo powiatowe informuje o możliwości wykonania bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnej pracowni mammograficznej, która odwiedzi region w lutym 2019 roku.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań – tłumaczą urzędnicy z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych świdnickiego starostwa.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na panie w miejscowościach:

  • Żarów – 11 lutego przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Armii Krajowej 55,
  • Jaworzyna Śląska – 12 lutego przy stadionie, ul. Sportowa,
  • Strzegom – 13 lutego przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Mickiewicza 2.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania urzędnicy zachęcają do wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie internetowej.  Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, warto więc przygotować dowód osobisty przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Wszystkie panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

/Starostwo powiatowe w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułDotacje dla organizacji pozarządowych przyznane
Następny artykułKolejne dofinansowania na remonty zabytków