Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

11

Na chodnikach, na przejściach dla pieszych, na kopertach dla niepełnosprawnych. W walce o dogodne miejsce parkingowe niektórzy kierowcy potrafią zapomnieć, że nie są na świecie sami. Jak co tydzień, część z nich uchwycili na zdjęciach czytelnicy Swidnica24.pl.

Świebodzice, parking przed TESCO, parkowanie bez uprawnień

Plac Grunwaldzki w Świdnicy: Ul. Gdyńska w Świdnicy: Ul. Kliczkowska w Świdnicy:

Ul. Kotlarska w Świdnicy:

Ul. Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy:Ul. księcia Bolka Świdnickiego w Świdnicy:  Ul. Szpitalna w Świdnicy: Ul. Żeromskiego w Świdnicy: Przypominamy, że  art. 97 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia wprowadza możliwość nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, gdy popełnienie wykroczenia ujawniono jako materiał zarejestrowany na urządzeniach technicznych należących do obywateli (telefony, kamery, rejestratory jazdy). Wystarczy opisane zdjęcie (z podaną datą i miejscem wykonania) lub film przekazać lub przesłać do straży miejskiej lub na policję. Należy podać swoje imię i nazwisko. Zgłaszający musi liczyć się z tym, że może zostać powołany na świadka. Adres e-mail świdnickiej straży miejskiej:  strazmiejska@sm.swidnica.pl 

Na zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem kontakt@swidnica24.pl. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie.

/red./

 • henryk

  To,że kierowcy parkują jak popadnie,jest winą władz miasta oraz służb porządkowych.Władz miasta,ponieważ wyznaczały i budowały miejsca parkingowe sprzecznie z ustawą,tz.w odległościach mniejszych jak 10 m. przed przejściami dla pieszych ,oraz w odległości mniejszej jak 10 m. od skrzyżowań.Służby porządkowe natomiast nie egzekwowały i nadal nie egzekwują przestrzegania przepisów prawa.Do puki zarząd i nadzór nad drogami będą sprawować nieuki to ta sytuacja nie ulegnie poprawie.

  • nmisiek

   A co ma wspólnego np. wielkość parkingu, ba, jego oznakowanie, z parkowaniem nie tam, gdzie to jest wyznaczone np. przed wjazdem na posesje zdjęcie 8, na przejściu dla pieszych zdjęcie nr 7, 10?

   • henryk

    No właśnie jest to wynikiem nie egzekwowaniem kar za wykroczenia i kierowcy czują się bezkarni.

    • nmisiek

     A co w tym przypadku winne są władze miasta?
     “To,że kierowcy parkują jak popadnie,jest winą władz miasta”.

     • Perun

      Ponieważ Henryk wzorem Katona Starszego każde swe wystąpienie kończy formułą: “A poza tym uważam, że winę za wszystko ponoszą władze miasta”.

     • JAcenty

      A Kartagina powinna zostać zburzona i nieuki wykopane z posad.

     • Perun

      Henryk, zwany Cenzorem 🙂

     • henryk

      A kto wyznacza miejsca parkowania niezgodnie z przepisami? Zarządca drogi gminnej którym jest prezydent.

     • Grzesiek

      Kosior nabrał mocy z nowym rokiem 🙂

 • anioł

  A co robi STRAŻ MIEJSKA I POLICJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • nmisiek

   Śpi