Strona główna Wydarzenia Świebodzice Mieszkanie do nauki życia

Mieszkanie do nauki życia

0

Gotowe, w pełni wyposażone mieszkanie chronione treningowe czeka na pierwszych lokatorów w budynku przy ul. Ofiar Oświęcimskich 20 w Świebodzicach. Nowe M przeznaczone jest dla osób niepełnosprawnych legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

Lokal o powierzchni 54,96 m2 przystosowany został w taki sposób, aby jego mieszkańcy mogli nauczyć się w szczególności: samoobsługi, zaspokajania codziennych potrzeb życiowych, efektywnego zarządzania czasem, prowadzenia gospodarstwa domowego, a także uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej.

Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji kuchnię wyposażoną w nowoczesną lodówkę, kuchenkę wraz z piekarnikiem oraz zmywarkę i zlewozmywak a także w część jadalnianą z dużym stołem i krzesłami dla każdego z lokatorów; dwa pokoje z czego jeden stanowi sypialnię, w której znajdują się 4 łóżka oraz szafki nocne dla każdego z mieszkańców, natomiast drugi z pokoi tzw. pokój dzienny wyposażono w wygodne fotele i stolik oraz telewizor; łazienkę, w której znajduje się wc, kabina z natryskiem a także pralka. Mieszkanie wyposażone zostało w nowoczesne meble o jasnej barwie rozświetlającej pomieszczenia a także doskonale dobrane dodatki. .

Gmina na przystosowanie lokalu na potrzeby mieszkania chronionego wydała 83 987 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł 133 284 zł, dotacja z budżetu państwa wynosi  49 297 zł. Mieszkanie podlega Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

/UM Świebodzice, opr. red./
Zdjęcia UM Świebodzice

Poprzedni artykułSamolot „Czerwonego Barona” na skwerze Kaczyńskiego? Prezydent nie zaakceptuje takiej propozycji
Następny artykułSześć klubów radnych w 23-osobowej radzie