Strona główna 112 Kradli narzędzia i mały sprzęt RTV. Działkowi rabusie zatrzymani

Kradli narzędzia i mały sprzęt RTV. Działkowi rabusie zatrzymani

0

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do altan na terenie ogródków działkowych w Świebodzicach. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Za te przestępstwa grozi im nawet do 10 lat pozbawieni wolności.

Funkcjonariusze z komisariatu policji w Świebodzicach pracowali nad sprawą powtarzających się włamań do altanek w ogródkach działkowych na terenie Świebodzic. Nieznani wtedy sprawcy, od grudnia regularnie włamywali się i okradali altanki. Ich łupem padały elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe i mały sprzęt rtv. Sprawcy zabierali wszystko co miało jakąś wartość – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W wyniku pracy operacyjnej kryminalni ustalili, że 35-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego oraz 26-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego mogą mieć związek z włamaniami, do których dochodziło na przełomie grudnia i stycznia na terenie świebodzickich ogródków działkowych. – W trakcie przeszukiwania budynków, w których zamieszkują 35-latek oraz 26-latek, kryminalni znaleźli sprzęt, którego pochodzenia mężczyźni nie potrafili wyjaśnić. W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci ustalili, że mężczyźni mają na swoim koncie co najmniej 10 kradzieży z włamaniem do altanek w Świebodzicach. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamań i kradzieży, do których się przyznali – dodaje Ząbek. Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności w tej sprawie, jak również ustalają innych pokrzywdzonych. – Świebodziccy policjanci zwracają się do wszystkich mieszkańców Świebodzic, o pomoc w ustaleniu właścicieli prezentowanych przedmiotów. Sprzęt został zabezpieczony. Jeżeli ktoś rozpoznaje swoją własność, proszony jest o kontakt pod nr tel.: 74 856-33-40 lub 112 lub osobiste zgłoszenie się do Komisariatu Policji w Świebodzicach ul. Wiejska 22b, Świebodzice – apeluje rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo zimą słychać w lesie? Ferie z Nadleśnictwem Świdnica [FOTO]
Następny artykułKrzyczał, że pacjenci chcą go zabić. Prokuratura wszczęła śledztwo