Strona główna Wydarzenia Świdnica Karnawałowy bal maskowy podczas XX Biesiady u Babuni i Dziadunia

Karnawałowy bal maskowy podczas XX Biesiady u Babuni i Dziadunia [FOTO]

1

130 seniorów, osób samotnych, emerytów i rencistów zrzeszonych w świdnickich placówkach opiekuńczo-społecznych oraz klubach seniora zostało zaproszonych na odbywającą się po raz dwudziesty „Biesiadę u Babuni i Dziadunia”.

Biesiada na stałe wpisała się już do miejskiego kalendarza imprez. – W tym roku był to karnawałowy bal maskowy uświetniony występem Zespołu Krąg. Uczestnicy Biesiady to podopieczni miedzy innymi Dziennego Domu SENIOR – WIGOR”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytetu III wieku, Związku Sybiraków i innych klubów seniora – wylicza Dorota Fortuna-Rataj, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy.

Głównym założeniem naszych działań jest zaangażowanie młodzieży szkolnej w pracę na rzecz osób w wieku senioralnym oraz integracja środowiskowa i międzypokoleniowa. Wszystkie prace związane z organizacją imprezy oraz jej przebiegiem zrealizowane będą przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach działań wolontariackich – dodaje Fortuna-Rataj.

Jak dodaje, ZSP od wielu lat kształci w zawodach medyczno-społecznych: opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy, opiekunka dziecięca, technik masażysta. – To wciąż poszukiwane zawody na rynku pracy, których misją jest niesienie profesjonalnej pomocy osobom chorym, seniorom, potrzebującym. Organizacja Biesiady pozwala na doskonalenie kompetencji społecznych będących podstawą potencjału zawodowego takich jak: umiejętności komunikowania się, współpracy w zespole, podejmowania decyzji, wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka – zaznacza dyrektor placówki.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułBanan z kokonem pająka?
Następny artykułOdszedł Kazimierz Bordulak, prezes TKKF-u Chemik Żarów