Strona główna 0_Slider Już dziś Świdnicki Bieg Noworoczny…

Już dziś Świdnicki Bieg Noworoczny…

0

To będzie tradycyjne biegowe rozpoczęcie nowego roku. Już dziś w okolicach hali na Zawiszowie odbędzie się kolejna edycja Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA. Organizatorzy przypominają o utrudnieniach. 

Podobnie jak przed rokiem organizatorzy: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Świdnicka Grupa Biegowa przygotują dla dorosłych i dzieci trasy w okolicach hali Zawiszów. Bieg główny zaplanowano na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Trasa posiada atest PZLA. Dodatkowo odbędą się też biegi na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży. Na starcie biegu głównego znalazło się około pół tysiąca osób, dodatkowo w biegach towarzyszących dla dzieci i młodzieży weźmie udział ponad 150 zawodników i zawodniczek.

W związku organizacją biegu, od godz. 11:00 do 13:30 pojawią się pewne niedogodności w korzystaniu z parkingów oraz ulic zlokalizowanych przy trasie biegu. Szczegóły w poniżej załączonych schematach. – Przepraszamy za trudności, liczymy na Państwa wyrozumiałość i zapraszamy do kibicowania w dniu biegu! – informują organizatorzy przedsięwzięcia, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Świdnicka Grupa Biegowa i Miasto Świdnica.

W pakiecie startowym biegu głównego znajdą się: chusta wielofunkcyjna typu komin, pamiątkowy odlewany medal, numer startowy, napój, baton, ciepły posiłek regeneracyjny oraz ewentualnie dodatkowo upominki fundowane przez sponsorów biegu. Nagrody rzeczowe w postaci bonów podarunkowych przewidziano dla minimum trzech najlepszych zawodników i zawodniczek we wszystkich kategoriach. Start biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży o godz. 10.30, bieg główny wystartuje punktualnie w samo południe.

Poprzedni artykułPonad 15 tysięcy w licytacjach! Jutro 27. finał WOŚP [FOTO]
Następny artykułSetne urodziny pani Marii z Grodziszcza