Strona główna Sport Piłka ręczna Juniorzy ŚKPR-u zagrają w fazie centralnej Mistrzostw Polski!

Juniorzy ŚKPR-u zagrają w fazie centralnej Mistrzostw Polski!

0

Za drużynami ŚKPR-u Świdnica kolejne mecze o ligowe punkty. Najważniejszym wydarzeniem był dwumecz o awans do Mistrzostw Polski juniorów. Po przegranej we Wrocławiu nasi piłkarze ręczni w wielkim stylu odrobili straty przed własną publicznością i mogą już szlifować formę na pierwszą rundę rozgrywek centralnych! Bardzo efektowną wygraną zanotowali też młodzicy, zaś juniorzy młodsi przegrali z Zagłębiem Lubin.

Dość niespodziewanie tytuł wicemistrza Dolnego Śląska nie dał bezpośredniego awansu do Mistrzostw Polski. ŚKPR musiał o nie powalczyć w dwumeczu z lepszym z pary Dziewiątka Legnica – Śląsk Wrocław. W tych grach zespoły mogły skorzystać z zawodników uczących się w Szkole Mistrzostwa Sportowego. W przypadku Szarych Wilków był to bramkarz Mateusz Matlęga. W pierwszej rundzie baraży Śląsk wyeliminował Dziewiątkę i stanął do decydujących spotkań przeciw ŚKPR-owi.

W piątek we Wrocławiu drużyna trenera Krzysztofa Terebuna musiała uznać wyższość rywali, przegrywając 27:33 (14:17). Przed niedzielnym rewanżem w Świdnicy sytuacja była trudna. Odrobienie sześciu goli straty wydawało się zadaniem wcale nie takim prostym. Wielkie drużyny poznaje się jednak po tym, że w najważniejszych momentach wznoszą się na wyżyny swoich umiejętności. Szare Wilki rozegrały genialne spotkanie i niesione gorącym dopingiem swoich kibiców zdemolowały Śląsk różnicą aż dziewiętnastu trafień! (39:20). Straty z pierwszego meczu były odrobione już po trzynastu minutach (8:2). Potem było jeszcze lepiej. Rozpędzony ŚKPR już do przerwy prowadził 23:8 i po zmianie stron spokojnie kontrolował zawody. Szalona radość po meczu była w pełni uzasadniona. Warto wspomnieć, że świdniczanie odebrali srebrne medale Mistrzostw Dolnego Śląska, które wręczyli przedstawiciele Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej: Grzegorz i Tomasz Christowie oraz Jan Masłowski. Pierwszy etap rozgrywek centralnych zaplanowano na pierwszy weekend lutego. Już wiadomo, że ŚKPR czeka wyprawa do Wągrowca.

Śląsk Wrocław – ŚKPR Świdnica 33:27 (17:14)

ŚKPR: Matlęga, Jabłoński, Wiszniowski – Wychowaniec 11, Starosta 4, Kozak 4, Borowski 3, Chmiel 2, Redko 1, Zaremba 1, Etel 1, Ingram, Kluczyński, Pierzak,

ŚKPR Świdnica – Śląsk Wrocław 39:20 (23:8)

ŚKPR: Matlęga, Jabłoński, Wiszniowski – Wychowaniec 9, Chmiel 6, Starosta 6, Borowski 4, Etel 4, Wieczorek 3, Redko 2, Kozak 2, Lepka 1, Pierzak 1, Zaremba 1, Ingram, Kluczyński

Drużyna juniorów młodszych trenera Patryka Dębowczyka nie sprostała na własnym parkiecie Zagłębiu Lubin. Świdniczanie źle weszli w mecz i po kilku minutach przegrywali 1:6. Potem mozolnie odrabiali straty. W 45. minucie udało się zbliżyć do rywala na dystans jednego gola (18:19), ale końcówkę lepiej rozegrało Zagłębie. Goście wygrali ostatecznie 27:22 (14:10).

ŚKPR Świdnica – Zagłębie Lubin 22:27 (10:14)

ŚKPR: Mirga – Zelek 7, Gołembiowski 5, Nowakowski 4, Piessiak 2, Gładysz 2, Kaczmarek 1, Kogut 1, Kalousek, Krawczyk, J. Stadnik

Ostry trening strzelecki urządzili sobie młodzicy ŚKPR-u Świdnica. W starciu z Chrobrym II Głogów świdniczanie zaliczyli aż 50 goli i pokonali rywali 50:31 (23:15). Spotkanie nie miało długiej historii. Podopieczni trenera Wiesława Iwanio od początku narzucili swój rytm i grając radosny, ofensywny handball systematycznie powiększali przewagę.

ŚKPR Świdnica – Chrobry II Głogów 50:31 (23:15)

ŚKPR: Klimczak, Radziszewski – Miśkewicz 12, Majczak 10, Barcik 9, Kaczor 6, Przedpełski 4, Supran 3, Westerlich 3, Szymanowski 2, Gielgier 1.

/FOTO: ŚKPR/

Poprzedni artykułCzujki ratują życie
Następny artykułPotrącona sarna i pijany mężczyzna na drodze uczniów. Interwencje straży miejskiej