Strona główna 0_Slider Gromada Zuchowa Leśne Duszki kończy 20-tkę. Podziel się wspomnieniami!

Gromada Zuchowa Leśne Duszki kończy 20-tkę. Podziel się wspomnieniami!

0

Niebieskie czapeczki, koszulki i emblematy widać przy wielu okazjach – biegach, akcjach porządkowych, miejskich i hufcowych uroczystościach. 23 Świdnicka Gromada Zuchowa Leśne Duszki dwukrotnie wywalczyła tytuł najlepszej w Polsce. Jest co świętować i co wspominać, a okazją ku temu dodatkowo będzie jubileusz 20-lecia.

– Z okazji 20-lecia Leśnych Duszków wydajemy książkę wspomnień, zdjęć, doświadczeń i opinii. Zbieramy teksty od kadry, zuchów, rodziców i otoczenia gromady. Może być jedno zdanie, wypunktowane wspomnienia lub dłuższy test. Być może ktoś ma jakąś pamiątkę lub zdjęcie.  Proszę o wysłanie do 10 lutego 2019 roku na maila [email protected] – zachęca hm. Michał Działowski HR.

23 Świdnicka Gromada Zuchowa działa nieprzerwanie od 25.03.1999r. Przez ten czas gromada miała troje drużynowych. Katarzynę Kowalską – Bębas, Gosię Słabicką oraz od dwunastu lat hm. Michała Działowskiego. Aktualnie przybocznymi w gromadzie są: Renata Konior, Róża Konior, Hubert Konior, Daria Filuś, Ola Deptalska, Sandra Tomaszewska oraz Jan Mikuła. Gromada liczy 44 zuchów.
Można śmiało założyć, że przez te dwadzieścia lat przez szeregi gromady przewinęło się kilkaset dzieci. Dlatego też grupa byłych zuchów, rodziców i otoczenia jest bardzo duża i dziś nie ma możliwości odnalezienia tych osób. To, co scala gromadę, to wspólna przygoda i wychowanie. Dlatego tak bardzo Gromadzie zależy na ocaleniu wspomnień, zdjęć i pamiątek, które warto przelać na papier. Osoby chętne do poczytania ciekawostek, historii i informacji zapraszamy za stronę  http://23lesneduszki.blogspot.com/
/opr. red./
Zdjęcia Łukasz Latwiński
Poprzedni artykułUczeń II LO w centralnym etapie Olimpiady Historycznej
Następny artykułKolejna witryna w centrum zdemolowana