Strona główna Wydarzenia Świdnica Ferie zimowe z niespodzianką w Stacji Edukacji Ekologicznej

Ferie zimowe z niespodzianką w Stacji Edukacji Ekologicznej

0

Rozmowy o otaczającej przyrodzie i ekologii, tworzenie zwierząt leśnych z masy solnej czy spotkanie z pszczelarzem. Te i wiele innych atrakcji przygotowało dla najmłodszych Nadleśnictwo Świdnica w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Na bezpłatne zajęcia pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Nadleśnictwo Świdnica zaplanowało zajęcia w dniach 28, 29 i 31 stycznia oraz 1 lutego. W godzinach od 10.00 do 12.00 w Stacji Edukacji Ekologicznej, przy ulicy Sikorskiego 11 w Świdnicy.

Zajęcia będą poświęcone otaczającej nas przyrodzie. Porozmawiamy o zwierzętach leśnych. Wykonany też ich figurki z masy solnej, które później pokolorujemy. W planach jest także wykonanie zakładek do książek z głowami zwierząt czy stworzenie lasu w słoiku – opowiada Monika Drozdowska z Nadleśnictwa Świdnica.

Nie zabraknie także specjalnych atrakcji. – Mamy dla dzieci też niespodziankę. Jedne z zajęć poświęcone będzie pszczołom. Weźmie w nich udział specjalny gość – pszczelarz, który zarówno opowie dzieciom o życiu tych pożytecznych owadów, jak i zaprezentuje akcesoria niezbędne w swojej pracy – dodaje Monika Drozdowska.

Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Najmłodszym uczestnikom, poniżej 6 roku życia, musi towarzyszyć opiekun. Ferie w Nadleśnictwie Świdnica przewidziane są dla 20-osobowej grupy. Jeszcze pozostało kilka wolnych miejsc. Zapisy obowiązują do 22 stycznia. Uczestnictwo dzieci należy zgłosić do Moniki Drozdowskiej, dostępnej pod numerem telefonu 783 295 113.

/AN/
/Materiały ze strony http://www.swidnica.wroclaw.lasy.gov.pl/

Poprzedni artykułŚwiebodzice gotowe z atrakcjami na ferie
Następny artykułZłamana, rozkradziona, naprawiona