Strona główna Wydarzenia Świdnica Co zrobić z choinką po świętach?

Co zrobić z choinką po świętach?

0

Okres świąteczny dobiegł końca, co więc zrobić z choinką? Warto dać jej drugie życie, czyli oddać profesjonalnej firmie do prawidłowego zagospodarowania. Drzewka naturalne to odpady biodegradowalne, które zostaną odebrane od mieszkańców Świdnicy przez spółkę ENERIS Surowce oraz świdnicki Zakład Oczyszczania Miasta.

Jak przygotować choinkę do odbioru? – Jeśli przed świętami kupiliśmy choinkę z korzeniami w doniczce lub w worku, z pewnością posadzimy ją w ogrodzie lub na działce. Z kolei drzewka cięte po spełnieniu swojej funkcji są odpadami biodegradowalnymi, więc najlepiej przekazać je profesjonalnej firmie, dzięki czemu zostaną właściwie zagospodarowane, zgodnie z przepisami i nie będą zaśmiecać otoczenia – wyjaśnia Monika Kita z grupy ENERIS.

Mieszkańcy Świdnicy mogą oddawać świąteczne drzewka zgodnie ze specjalnym harmonogramem. W styczniu i w lutym choinki będą odbierane co tydzień. Wcześniej jednak trzeba usunąć stojak i wszystkie elementy dekoracyjne, czyli bombki, światełka, łańcuchy, a następnie wystawić drzewko przed posesję lub do altanki śmietnikowej.

Odbiór choinek we wszystkich sektorach (I, II, III – zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna) odbywać się będzie w dniach: 15, 22 i 29 stycznia, a także 5, 12, 19 i 26 lutego. Ze szczegółowym harmonogramem odbioru odpadów można się zapoznać w miejskim serwisie Czysta Świdnica.

/opr. mn/

Poprzedni artykułWięcej przestępstw, mniej wypadków i pijanych kierowców. Policja podsumowała miniony rok
Następny artykułMistrzowski puchar zawitał do Świdnicy [FOTO/VIDEO]