Strona główna 0_Slider Autobusem do walimskich sztolni i w Góry Sowie?

Autobusem do walimskich sztolni i w Góry Sowie?

4

Jest szansa, że już na początku lutego ruszy nowe połączenie autobusowe łączące Świdnicę z Zagórzem Śląskim, Jugowicami i Walimiem. Walimski samorząd ogłosił przetarg na prowadzenie całorocznych przewozów na tej trasie.

Sztolnie walimskie (fot. UG Walim)

Już w ubiegłym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy uruchomiło sezonową linię prowadzącą ze Świdnicy, przez Lubachów i Zagórze Śląskie, do Jedliny-Zdroju. Trasa przyciągnęła sporo pasażerów zainteresowanych możliwością łatwego dotarcia do atrakcji turystycznych znajdujących się w poszczególnych miejscowościach.

9 stycznia gmina Walim ogłosiła przetarg na świadczenie usług transportu zbiorowego na trasie Walim – Jugowice – Zagórze Śląskie – Świdnica. Do tej pory na trasie ze Świdnicy do Walimia kursował tylko jeden prywatny przewoźnik.

Zgodnie z planami walimskich urzędników, realizowane na ich zlecenie kursy miałyby się odbywać pięć razy dziennie, od poniedziałku do piątku, w okresie od 1 lutego do 31 grudnia 2019 roku. Autobusy ze Świdnicy do Walimia miałyby ruszać z centrum przesiadkowego, zatrzymując się po drodze na pl. św. Małgorzaty, pl. Drzymały, przystanku Westerplatte/Bystrzycka, w Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej, Lubachowie, Zagórzu Śląskim, Jugowicach, by zakończyć trasę na pętli przy ulicy Wyszyńskiego w Walimiu.

W warunkach zamówienia gminni urzędnicy zaznaczyli, że opłata za bilet jednorazowy na całej trasie powinna być nie większa niż 5,00 zł brutto, zaś imienny bilet miesięczny nie więcej niż 70,00 zł brutto. Wykonawca przewozów ma zapewnić co najmniej 1 autobus z co najmniej 17 miejscami siedzącymi.

Rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić do końca stycznia.

Michał Nadolski
[email protected]

 

Poprzedni artykułAkcja straży pożarnej na Głównej
Następny artykułKociaki szukają nowego domu