Strona główna Sport Piłka nożna Znamy skład jubileuszowej edycji turnieju

Znamy skład jubileuszowej edycji turnieju

0

Już po raz piętnasty w okresie między świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem odbędzie się w Świdnicy halowy turniej piłkarski Silesian Winter Cup. Od 27 do 30 grudnia w hali Zawiszów zaprezentuje się 48 zespołów z całej Polski.

Rywalizacja będzie toczyła się w czterech kategoriach wiekowych. W kolejnych dniach imprezy o puchary fundowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Dacco, Rafrans i posła na Sejm Ireneusza Zyskę zagrają chłopcy w kategoriach wiekowych: U-8, U-9, U-10 i U-11. Na starcie nie zabraknie uznanych marek. Chyba najciekawiej zapowiada się turniej w najstarszej kategorii z udziałem między innymi Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin, Górnika Polkowice czy Rodła Opole. Na starcie nie zabraknie zespołów ze Świdnicy. We wszystkich turniejach wystąpią gospodarze – Gryf Świdnica, we dwóch powalczą gracze AP 13 Świdnica.

Każdego dnia rozgrywki rozpoczną się o godzinie 9.00. Mecze grupowe trwać będą do 15.00. Od 15.00 do 16.30 odbywać się będą gry finałowe. Warto wspomnieć, że w trakcie turnieju odbędzie się szkolenie dla trenerów „Sport w kształtowaniu osobowości u młodego piłkarza warsztaty metodyczne”. Więcej informacji na temat turnieju, wyniki oraz ciekawostki znaleźć można na stronie internetowej: www.silesiancup.pl – wstęp na zawody jest wolny.

Program XV Silesian Winter Cup (Świdnica 27-30.12.2018)

27.12 (czwartek). Kategoria U-8 – rocznik 2010 i młodsi – OSiR Cup:
Gryf Świdnica, Gryf II Świdnica, AP Dzierżoniów, Olimpic Wrocław, Ślęza Wrocław, SPAP Gool Wołów, Hattrick Głuchołazy, Polonia Trzebnica, Victoria Wałbrzych, Pogoń Pieszyce, Górnik Polkowice, Korona Wschowa.

28.12 (piątek). Kategoria U-9 – rocznik 2009 i młodsi – Dacco Cup:
Gryf I Świdnica, AP 13 Świdnica, AP Namysłów, AP Dzierżoniów, Dwójka Gubin, Ślęza Wrocław, Lechia Dzierżoniów, Błyskawica Szewce, Orlik Kłodzko, Pogoń Pieszyce.

29.12 (sobota). Kategoria U-10 – rocznik 2008 i młodsi – Rafrans Cup:
Gryf I Świdnica, Gryf II Świdnica, AP Dzierżoniów, Dwójka Gubin, Błyskawica Szewce, Hattrick Głuchołazy, SPAP Gool Wrocław, Karkonosze Jelenia Góra, Parasol Wrocław, RAP Radomsko, Fenomen Leśnica, Górnik Polkowice.

30.12 (niedziela). Kategoria U 11 – rocznik 2007 i młodsi – Ireneusz Zyska Cup:
Gryf I Świdnica, Gryf II Świdnica, AP 13 Świdnica, AP Dzierżoniów, Śląsk I Wrocław, Śląsk II Wrocław, Zagłębie Lubin, Błyskawica Szewce, Górnik Polkowice, Pogoń Pieszyce, Rodło Opole, Victoria Wałbrzych, Chojnik Jelenia Góra, Champion Nowa Ruda.