Strona główna 112 Zderzenie dwóch aut w Witoszowie Dolnym. Ranne 4 osoby

Zderzenie dwóch aut w Witoszowie Dolnym. Ranne 4 osoby [Aktualizacja]

6

Cztery osoby, w tym dziecko, zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło około godziny 16.00 w Witoszowie Dolnym. Zderzyły się tam dwa auta osobowe.

Na skrzyżowaniu zderzyły się Toyota Yaris i Renault Megane. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Trzech poszkodowanych trafiło pod opiekę medyków z Wałbrzycha, a jedną przetransportowano do świdnickiego “Latawca”.

Aktualizacja: Roczna dziewczynka, która w wyniku wypadku doznała obrażeń głowy, została już wypisana ze szpitala.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

 • As wino

  na tym słynnym skrzyżowaniu juz dawno powinno być rondo

  • niepowiem

   A w którym miejscu to rondo.Faktem jest że krzyżówka jest fatalna, druga sprawa to prędkość bo widać jak jadą po Witoszowie. Noga z gazu.

  • maniek98hl

   Hehe, w ogóle może wszędzie jeździć w kółko..żeby tylko kierowcy potrafili korzystać z rond to miałoby to sens a tak? To dramat, rondo na rondzie, korki coraz większe. Jak ktoś nie potrafi ustąpić pierwszeństwa to nie powinien jeździć, to elementarne kwestie. Ja nie zdążę? Co z tego, że ktoś musi hamować, przecież mi też się śpieszy..tak to wygląda, wymuszanie pierwszeństwa to codzienność. Dla przypomnienia wymuszenie pierwszeństwa następuje już w momencie gdy kierowca jadący drogą główną musi zdjąć nogę z gazu a co dopiero hamować.

   • xart

    po części racja, ale tylko wtedy, kiedy każdy jeździ zgodnie z przepisami tj. jak jest 40 to tyle jedzie. A wiadomo że 90% kierowców nie stosuje się do dopuszczalnej prędkości.

    • maniek98hl

     A megane to 130 jechało? Proszę..bzdury, wymuszenie pierwszeństwa i tyle. Jak ktoś trochę więcej jeździ to wie o czym mówię, w jednym dniu mogę przekazać takich nagrań przynajmniej 5 a są takie, że dużo więcej. Ustąp pierwszeństwa to ustąp pierwszeństwa a nie przecież zwolni..nie jest samobójcą. Czasem się nie da albo wyleci się z drogi i ciekawe ile kierowców wymuszających zatrzyma się w takiej sytuacji.

 • Łukasz

  Rondo w tym miejscu raczej nie pomoże.
  Na tym skrzyżowaniu widoczność jest bardzo ograniczona z powodu domu a w zasadzie ruiny, która stoi tuż przy drodze. Nie zawsze wina jest bezmyślnych kierowców. Jest tam niebezpiecznie. Dom, który ogranicza widoczność jest na sprzedaż. Jak by władze gminy się trochę wysiliły i wykupiły ten teren można by tą konstrukcję wyburzyć. Bardzo by to poprawiło bezpieczeństwo w tym miejscu bez żadnego ronda. Ale do tego trzeba trochę pomyśleć i się wysilić a z tym jest najtrudniej bo już po wyborach.