Strona główna 112 Wsiadł za kierownicę mając 2,5 promila

Wsiadł za kierownicę mając 2,5 promila

0

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który został zatrzymany przez policjantów ze Świebodzic. Teraz 20-latek za swój czyn odpowie karnie.

Policjanci patrolujący rejon miasta Świebodzice zauważyli samochód osobowy marki Renault. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.  Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że kierowcą jest 20-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja ponownie apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. – Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/