Strona główna Wydarzenia Strzegom Wojowniczka z Tomkowic

Wojowniczka z Tomkowic

0

Młoda mieszkanka Tomkowic, 13-letnia Alicja Tofkin od 7 lat z powodzeniem uprawia taekwon-do. W tym roku podopieczna Wojciecha Dolnego osiągnęła swój największy sukces, zdobywając złoty medal – kategoria walki (waga do 50 kg) – w trakcie Otwartych Mistrzostw Europy Taekwon-do ITF HQ Korea, które odbyły się w październiku w Strzegomiu.

W tym roku 13-latka zajmowała czołowe lokaty także podczas Otwartych Mistrzostw Polski i Otwartego Pucharu Polski. – Moja mama chciała, abym uczęszczała na tańce. Tato wolał, żebym uprawiała sztuki walki. Ostatecznie stanęło na tym, że będę trenowała teakwon-do – podkreśla dziewczyna.

Pamiętam, jak na pierwszym treningu zrobiłam prawie cały szpagat. Dostałam pochwałę od trenera i stwierdziłam wtedy, że chcę uprawiać tę dyscyplinę sportu – dodaje. Jak mówi, lubi startować w zawodach i rywalizować z przeciwnikami. Zaznacza przy tym, że niektóre pojedynki są tak zacięte, że sędziowie muszą rozdzielać walczące dziewczyny.

Mieszkanka Tomkowic jeździ na zawody z mamą, która dopinguje córkę i dokumentuje jej występy. – W domu mamy całą skrzynkę medali i bardzo dużo dyplomów. Trochę się tego uzbierało przez ostatnie lata – mówi mama Alicji. Ala wiąże swoją przyszłość z taekwon-do. Chce uzyskać odpowiednie pozwolenie na prowadzenie treningów, a po 18. roku życia ukończyć kurs trenerski. W międzyczasie musi pokonać kolejne stopnie mistrzowskie, by zdać egzamin na czarny pas.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułWsiadł za kółko mając 3 promile. Wpadł z amfetaminą
Następny artykułRośnie fala protestów. Podwyżek żąda administracja prokuratur, ZNP rozpoczyna protest