Strona główna 0_Slider Wierszyki, zagadki i gry planszowe na mikołajki

Wierszyki, zagadki i gry planszowe na mikołajki [KONKURS]

1

Czy Twoje pociechy lubią gry planszowe, zagadki i inne łamigówki? Jak zachęcić je do czytania książek i mądrej zabawy? Wspaniałe publikacje wspólnie przygotowali – kultowy magazyn „Świerszczyk” oraz wydawnictwo „Nowa Era”. Można je wygrać w kolejnym naszym mikołajkowym konkursie.

Dziś uwielbiane przez dzieci mikołajki i czas obdarowywania się prezentami. Wiele takich wyjątkowych upominków można wygrać w kolejnym naszym konkursie mikołajkowym. Tym razem są to nowe wspaniałe i wartościowe książeczki, łączące korzyści płynące z czytania i mądrej zabawy, wydawnictwa „Nowa Era” przygotowane wraz z kultowym magazynem „Świerszczyk”.

My po prostu wiemy, jak to się robi! Potrafimy oczarować dzieci światem liter, bo od lat z powodzeniem realizujemy tę proczytelniczą misję w każdym numerze „Świerszczyka”. A teraz nadszedł czas, by opublikować nasze pomysły w formie książek. Dzieci poczują dzięki nim radość czytania, a rodzice i nauczyciele znajdą wiele praktycznych informacji i porad. To pierwsze takie kompendium na rynku książki dziecięcej – harmonijne połączenie literackiej magii „Świerszczyka” i edukacyjnej mocy wydawnictwa „Nowa Era” – opowiada Małgorzata Węgrzecka, redaktor naczelna Świerszczyka.

Do wygrania aż cztery tytuły z serii „KsiążkoGry” – „Ćwiczenia z myślenia z psem Plusem”, „Kopnięte Królestwo. Zabawy z matematyką i językiem polskim”, „Baśniowa gimnastyka w dwóch językach” oraz „Wyszukanka Łośka Tośka. Ćwiczenia dla oka ręki i głowy”. Są to bogato ilustrowane książki z łamigłówkami, bajeczkami matematycznymi, wierszykami, zgadywankami oraz ćwiczeniami logicznymi i językowymi, stymulującymi rozwój dzieci. Każda z nich zawiera dodatkowo grę planszową lub kartonikową. Za książkami stoją najbardziej znani i lubiani pisarze, twórcy Świerszczyka – Karolina Haka-Makowiecka, Monika Hałucha, Natalia Usenko i Małgorzata Węgrzecka. Książeczki zostały zilustrowane przez mistrzów ilustracji dziecięcej – Agnieszkę Antoniewicz, Ewę Poklewską-Koziełło, Anitę Graboś i Piotra Nagina. Autorem gier dołączonych do poszczególnych tytułów jest natomiast Filip Haka.

W konkursie można zdobyć także jeden z trzech tytułów z serii „Lubię czytać ze strzałką” – „Zwariowane litery”, „Zaczarowane obrazki” i „Ukryte słowa”. Są to książki z wierszami genialnej poetki Małgorzaty Strzałkowskiej, które podkreślają rytm języka i uczą pięknej polszczyzny. Zawierają dodatkowe zadania do wykonania, pomagające czytać ze zrozumieniem. Bogata szata graficzna publikacji zachęca dzieci i rodziców do wspólnej, kreatywnej zabawy – w obrazkowe szarady, dopowiadanie brakujących słów czy też szukanie ukrytych na ilustracjach elementów wymienionych w tekstach. Książki powstały przy współpracy znanych i cenionych twórców – mistrzów ilustracji dziecięcej: Anity Andrzejewskiej i Andrzeja Pilichowskiego-Ragno, Marcina Bruchnalskiego oraz Agnieszki Żelewskiej. Każdy z tomów serii zawiera także prezent – niespodziankę, a zarazem nieocenioną pomoc dla dzieci stawiających pierwsze kroki w samodzielnej lekturze tekstów. Z książek można wyciąć specjalnie zaprojektowane kartonowe STRZAŁKI, które przyzwyczajają wzrok dziecka do podążania za tekstem i ułatwiają zabawę z czytaniem. Książeczki wspierają rodziców i dzieci we wspólnym wejściu do świata literatury, czyniąc z nauki czytania doskonałą zabawę!

Co zrobić, by wygrać te wartościowe książkowe prezenty? Wystarczy wysłać maila na adres [email protected], odpowiedzią na pytanie: Jak inaczej nazywany jest święty Mikołaj? (wymień co najmniej trzy nazwy). Na wiadomości zatytułowane „Święty Mikołaj” zawierające również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu, zgodę na przetwarzanie danych osobowych czekamy do 11 grudnia. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie.

/red./

Poprzedni artykułNiebieski Mikołaj i Komisarz Lew u najmłodszych pacjentów
Następny artykułTransmisje z obrad radnych. Gdzie najdrożej, gdzie najlepiej?