Strona główna 0_Slider Od dzisiaj nowy rozkład pociągów i więcej autobusów do Wałbrzycha

Od dzisiaj nowy rozkład pociągów i więcej autobusów do Wałbrzycha

0

9 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Przewoźnicy opracowali zmiany w ofercie połączeń dla podróżnych. Więcej połączeń zyskają także świdniczanie korzystający z usług Kolei Dolnośląskich. Od niedzieli obowiązuje także nowy rozkład autobusowej linii 31A, łączącej Świdnicę, Świebodzice i Wałbrzych.

Zgodnie z kolejowym rozkładem 2018/2019, na linii D5 (Legnica – Jaworzyna Śląska – Dzierżoniów – Kamieniec Ząbkowicki) uruchomiona została nowa pary pociągów relacji Legnica – Dzierżoniów, która ma umożliwić dojazdy do pracy do Legnicy, Świdnicy i Dzierżoniowa. Dodatkowy kurs w kierunku Legnicy wyrusza o godzinie 5.05, natomiast w przeciwną stronę dojdzie kurs z Legnicy o 4.46 (przyjazd do Świdnicy o godzinie 6.04).

Dzięki nowemu, porannemu kursowi, po przesiadce w Jaworzynie Śląskiej, do Wrocławia będzie można dotrzeć pociągiem już na godzinę 6.02. – Łącznie z zaplanowanymi skomunikowaniami w Jaworzynie Śl. mieszkańcy Świdnicy i Dzierżoniowa będą mieli do dyspozycji 14 par połączeń z Wrocławiem – wyliczają pracownicy biura prasowego UMWD. Dodatkowo, na linii D16 (Wrocław – Jaworzyna Śląska – Świdnica – Dzierżoniów) zdecydowano o wydłużeniu relacji wszystkich pociągów z Wrocławia do Dzierżoniowa, co oznacza zwiększenie liczby połączeń ze Świdnicy do drugiego z wymienionych miast.

Koleje Dolnośląskie, odpowiadające za wykonywanie wojewódzkich połączeń, mają w przyszłym roku zacząć dojeżdżać do Milicza i Krotoszyna (od lutego 2019 roku), a także do Lubina (od czerwca 2019 roku). Już teraz uruchomione zostały całoroczne połączenia na odcinku Sędzisław – Kamienna Góra – Lubawka – (Kralovec). W nowym rozkładzie podtrzymane zostały transgraniczne kursy do Harrachova i Liberca, oraz cieszące się sporą popularnością wśród turystów przejazdy do Adršpachu i Teplic nad Metują.

Z aktualnym rozkładem jazdy pociągów można się zapoznać na stronie Kolei Dolnośląskich, w serwisie portalpasazera.pl oraz na stacjach i przystankach w formie plakatów. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach i infokioskach. – Do dyspozycji podróżnych 9 i 10 grudnia na największych dworcach w Polsce będą informatorzy mobilni – Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni Głównej, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie – dodaje Mirosław Siemieniec z PKP PLK.

Autobusy MPK pojadą częściej do Wałbrzycha
Także od 9 grudnia zaczął obowiązywać nowy rozkład linii autobusowej numer 31A, łączącej Świdnicę, Świebodzice i Wałbrzych. Liczba kursów w dni robocze wzrosła z pięciu do piętnastu, a w soboty i niedziele do siedmiu. Zdecydowano też o przesunięciu przystanku początkowego z placu św. Małgorzaty bliżej centrum przesiadkowego. – Od 9 grudnia jeździmy na linii 31A do Wałbrzycha przez Świebodzice z większą częstotliwością i z przystanku na pl. Grunwaldzkim pod Jonatanem. W autobusie będzie też czynny biletomat do płatności bezgotówkowych – mówi Witold Tomkiewicz, rzecznik spółek miejskich.

Koszt biletu na trasie Świdnica-Wałbrzych to 5 złotych, natomiast za przejazd między Świdnicą a Świebodzicami trzeba zapłacić 3 złote. Cena biletu miesięcznego wynosi odpowiednio 120 i 90 złotych.

/opr. mn/

Poprzedni artykułRodzinne ubieranie choinki w Pszennie
Następny artykułzDolna z matematyki