Strona główna 0_Slider Szykują się do finału WOŚP, czekają na fanty do licytacji i zespoły...

Szykują się do finału WOŚP, czekają na fanty do licytacji i zespoły muzyczne

0

Lokalne sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szykują się do wielkiego finału. Orkiestra w Świdnicy zagra tym razem przez dwa dni, w sobotę 12 stycznia i w niedzielę, 13 stycznia 2019 roku.

27 finał największej na świecie jednorazowej akcji charytatywnej jest tradycyjnie dedykowany dzieciom, a cały dochód zostanie przeznaczony na doposażenie specjalistycznych szpitali dziecięcych. W ubiegłym roku mieszkańcy powiatu świdnickiego do orkiestrowych puszek wrzucili aż 301 723,47 zł.

Od kilku lat finał był organizowany w Galerii Świdnickiej i tak będzie również w 2019 roku, jednak ze względu na zakaz handlu w część niedziel, większość atrakcji zostanie zorganizowana w sobotę. Na 12 stycznia planowana jest licytacja. Aukcja orkiestrowych gadżetów i przedmiotów podarowanych przez świdniczan przed rokiem cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Fanty skończyły się znacznie wcześniej niż planowano!

Świdnicki sztab WOŚP, tradycyjnie działający przy Świdnickim Ośrodku Kultury, zachęca do przekazywania fantów na tegoroczną licytację. Pierwsze dary ofiarowali już m.in. świdnicka artystka Kama Karst i świdnicka firma kosmetyczna Resibo. Przedmioty można przekazać za pośrednictwem Hufca ZHP w Świdnicy (ul. Lelewela 18, kontakt z hm. Violettą Sobczak) lub przynosić do Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43 (kontakt z Mariuszem Kozłowskim).

ŚOK zaprasza także zespoły muzyczne do udziału w koncercie, planowanym na niedziele 13 grudnia w Klubie Bolko. – Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na adres [email protected]! Wyślijcie maila wpisując w temacie “koncert WOŚP” a w treści podając nazwę zespołu i linki do stron / muzyki / klipów / itp. Swój udział potwierdziły już TOXIDE [rock], COMIN [metal], PARANOJA HOTEL [blues]. Koncerty odbędą się w niedzielę 13 stycznia i podobnie jak w zeszłym roku zakończą się do godziny 20:00. Godzina rozpoczęcia zależy od ilości zgłoszeń! W przerwach między występami na żywo, będziemy oglądać teledyski z Pol’and’Rock Festival (Przystanku Woodstock) – zachęca ośrodek.

/opr. asz/

Poprzedni artykułKończą rok meczem z PLKS-em Pszczyna
Następny artykułDroga w Śmiałowicach gotowa