Strona główna 0_Slider Szare wilki kończą tegoroczne domowe rozgrywki porażką

Szare wilki kończą tegoroczne domowe rozgrywki porażką [FOTO/VIDEO]

0

Świdniccy piłkarze ręczni w dziesiątej kolejce I ligi mimo oporu, wyraźnie ulegli trzeciej w ligowej tabeli Ostrovii Ostrów Wielkopolski i przegrali ostatni mecz na własnym terenie w tym roku 19:28.

Przed meczem zapowiadano wielkie emocje i walkę do ostatniej minuty. Młody zespół ze Świdnicy jednak nie dał rady doświadczonej Ostrovii, o czym może świadczyć wynik końcowy spotkania. Rywalizacja rozpoczęła się trzybramkową przewagą gości nad świdnickimi szczypiornistami, którą przyjezdni z czasem  tylko powiększali. Momentami piłkarze ŚKPR-u próbowali nawiązać kontakt. Po początkowej nieskuteczności w ofensywie świdniczanie dobrze bronili i wyprowadzając dwie kontry doszli przeciwników na wynik 3:4. Mimo to nie potrafili wyjść na prowadzenie i z chwili na chwilę pozwali na coraz więcej zawodnikom gości.

„Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”

Młode wilki wielokrotnie dochodziły do sytuacji rzutowych niestety brakowało im skuteczności i szczęścia. Świdniczanie często obijali słupki i poprzeczkę bramki bronionej przez Patryka Folusznego, który kończył mecz z około 50% skutecznością. Doświadczony bramkarz rywali raz po raz bronił nieporadne próby ataków miejscowych, które goście atakując z kontry skrupulatnie wykorzystywali. Punktowali młody świdnicki zespół dzięki czemu pierwszą połowę kończyli z siedmiobramkową przewagą.

Gwiazdy zawiodły, grała młodzież

Z każdą minutą doświadczenie zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego procentowało, a największym problemem świdniczan była słaba gra filarów ŚKPR-u – Władysława Makowiejewa i Konrada Cegłowskiego. O wiele lepiej zaprezentowała się publiczności zgromadzonej w hali Zawiszów młodzież. Najlepszym strzelcem spotkania w świdnickiej drużynie był 18-letni Mateusz Wychowaniec, który aż siedem raz pokonał bramkarza przyjezdnych. Do końca spotkania to goście kontrolowali grę i z prawie dziesięciopunktową przewagą pokonali świdnickich szczypiornistów.

ŚKPR Świdnica – Ostrovia Ostrów Wlkp. 19:28 (9:16)

Przebieg meczu: 5 0:3, 10 4:5, 15 5:6, 20 6:9, 25 8:11, 30 9:16, 35 10:19, 40 12:21, 45 14:23, 50 16:25, 55 18:26, 60 19:28

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński – Wychowaniec 7, Daszczenko 4, Zaremba 3, Borowski 2, Redko 1, Cegłowski 1, Pęczar 1, Żubrowski, Starosta, K. Stadnik, Makowiejew, Etel, Pierzak.

Ostrovia: Foluszny, Chmielewski – Wojkowski 13, Biegański 7, Brychcy 3, Krzywda 2, Kryszczak 2, Wojciechowski Sz. 1, Przybylski, , Salamon, Abdusalam, Taczka, Skryba, Marciniak, Wojciechowski M.

Kary: ŚKPR 6 minut, Ostrovia 4 minuty

Karne: ŚKPR 4/3, Ostrovia 5/5

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]

/VIDEO: Kacper Kurzydło/

Poprzedni artykułOstatni Targ Ziemi w tym roku [Rozstrzygnięcie konkursu]
Następny artykułW obronie więźniów sumienia. Maraton pisania listów także w Świdnicy!