Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc.47

Świdnica od podwórza – odc.47 [FOTO]

2

Blokowiska charakteryzują się nie tylko podobną architekturą, ale również zbliżonymi w swoim wyglądzie podwórkami. W wielu miejscach znajdziemy tam trawiaste tereny rekreacyjne połączone z wysokimi choinkami, które zapewniają mieszkańcom świąteczny klimat przez cały rok. 

W tym odcinku zajrzeliśmy między bloki na osiedlu Zarzecze. Skupimy się na podwórzach przy ulicy Kilińskiego i Piotra Skargi. 

Zdjęcie Google Maps 

Ul. Kilińskiego 7-19 i  27-29

Zmiany. To kluczowe słowa na tym podwórku. Nowa elewacja, zadbane drzewa i krzewy to nie wszystko. Znajdziemy tam również starą, zarośniętą trawą piaskownicę, wokół której biegnie murek. W przeszłości z pewnością była ona pełna dzieci, a na otaczającej go barierze mogli usiąść rodzice, którzy dopatrywali swoich pociech.

Ul. Kilińskiego 21-25 i 31a-31b 

Połączenie nowoczesności z klasyką. Część podwórka to tradycyjne bloki, przed których bramami zobaczymy niewielkie ogródki. Vis-à-vis niedawno postawiono nowe budynki. Do dyspozycji mieszkańców jest tam boisko do piłki nożnej, siatkowej i koszykówki. Ponad to sportowcy mogą skorzystać z siłowni pod chmurką, a dzieci pobawić się na placu zabaw. Nie zabrakło również popisów miejscowego artysty malarza, po którego pracy można uznać, że jest on oddanym kibicem stołecznego klubu piłkarskiego.

Ul. Piotra Skargi 2-6 i ul. Mikołaja Kopernika 13-31

Podwórze okrąża samochodowa fosa, czyli droga prowadząca do wyjazdu i parkingi dla mieszkańców. Oprócz tego zobaczymy tam sporo zieleni, a także plac zabaw.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]