Strona główna 0_Slider Świąteczne chwile naszych czytelników. Kto zdobył prezenty?

Świąteczne chwile naszych czytelników. Kto zdobył prezenty? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Atmosferę świąt Bożego Narodzenia można odczuć w naszych domach, ale i miejscach pracy czy w przestrzeni miejskiej. Przekonują o tym zdjęcia czytelników, którzy wzięli udział w naszym konkursie „Najpiękniejsze świąteczne chwile” – organizowanym wspólnie ze sponsorami Cinema3D, Centrum Dekoria, wydawnictwem AGORA, Centrum Urody Justyna, sklepem Tommy Toys oraz Manufakturą Czekolady Chocoffee.  Kto zdobył prezenty?

Kto nie uwielbia czekolady? A szczególnie w tak doskonałym wydaniu, jaki od lat świdniczanom i turystom, funduje słynna w Polsce Świdnicka Manufaktura Czekolady „Chocoffee”. Nasza lokalna mała fabryka czekolady znana chociażby z ręcznie wytwarzanych pralin, czekolad w tabliczkach z dodatkami czy wspaniałej gorącej czekolady podarowała naszym czytelnikom trzy zestawy pysznych, czekoladowych słodkości. Otrzymali je – Magdalena Kobylińska, Anastazja Smirnova oraz Anna Ottenbreit.

Z myślą o najmłodszych kultowe klocki LEGO przygotował sklep Tommy Toys, który mieści się przy ul. Środkowej 5 w Świdnicy. W konkursie można było zdobyć pobudzające dziecięcą wyobraźnię zestawy 10694 i 10693 Classic Kreatywne Budowanie oraz 10712 Classic Kreatywne maszyny. Każda z kolekcji ma bogaty wybór elementów, w tym m.in. cegiełek, kształtów, oczu czy kół, które pozwalają na kreatywne budowanie maszyn i innych konstrukcji. Zabawki dla swych pociech wygrali – Karolina Dziedzic, Ewelina Glabiak oraz Magdalena Swieniewicz.

Dla każdej kobiety idealnym prezentem będzie chwila wytchnienia w Centrum Urody „JUSTYNA”, znajdującym się na świdnickim rynku. Do wygrania w naszym konkursie są w sumie cztery zabiegi pielęgnacyjne. W salonie obdarowane Panie będą mogły wykonać m.in. parafinę na dłonie, tradycyjny manicure lub hennę brwi z regulacją, bądź skorzystać z konsultacji podologicznej. Nagrody dla swoich bliskich zdobyli: Błażej Piątkowski, Małgorzata Kozłowska, Robert Irla oraz Monika Chyczewska.

Wspaniałe świąteczne upominki przygotowało również Centrum Dekoria w Świdnicy. Świdnicki sklep, w którym można znaleźć mnóstwo unikalnych i wysokiej jakości estetycznych wyrobów produkowanych w lokalnej żarowskiej fabryce, podarował cztery ozdobne poduszki z motywami świątecznymi. Otrzymali je: Anna Kubarska, Marcjanna Szymala, Bożena Gałuszka oraz Patrycja Ziemrowska.

Nowości książkowe dla naszych czytelników przyszykowało natomiast wydawnictwo Agora. Jedną z nich jest premierowa publikacja nakreślająca sylwetkę znanego i uwielbianego przez wielu Robina Williamsa. Dave Itzkoff, reporter New York Times, w rewelacyjnej biografii „Robin”, pokazuje zarówno komiczny blask Williamsa, jak i skrzętnie zamaskowaną głęboką studnię sprzecznych emocji i zwątpienia. Kreśli pełnokrwisty portret człowieka, który silnie walczył z uzależnieniem i depresją, i na kolejnych stronach książki odkrywa nieznane dotąd fakty z jego życia. Autor czerpiąc z ponad setki oryginalnych wywiadów z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami Williamsa, a także z obszernych badań archiwalnych, stworzył biografię będącą świeżym i oryginalnym spojrzeniem na człowieka, którego twórczość poruszała miliony ludzi na całym świecie.

Miłośnikom biegów, ale i tym którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z tą dyscypliną sportową spodobać się może tegoroczna publikacja „Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz” Violetty Domaradzkiej i Roberta Zakrzewskiego. Para wegańskich ultra maratończyków z biegami od 50 do 180 km na koncie, autorzy projektu Run Vegan i twórcy Biegu Wegańskiego dzielą się swoją pasją do biegów ultra. Książka jest podzielona na 12 rozdziałów – miesięcy, z których każdy opisuje odrębny aspekt przygotowań i praktyki biegowej. Czym są biegi ultra? Co zyskasz wybiegając z miasta? Ultra sprzęt, czyli co będzie Ci potrzebne? Jak wygląda ultra dieta na przykładzie przygotowań do biegu Niepokorny Mnich czy Gorce Ultra-Trail? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej książce.

Pasjonatów wypraw i wspinaczki górskiej zainteresuje z pewnością wielokrotnie nagradzany tytuł „Polskie Himalaje”. Zaktualizowana i poszerzona, jednotomowa edycja bestsellerowego, bogato ilustrowanego wydawnictwa poświęconego udziałowi Polaków w zdobywaniu najwyższych gór świata – Himalajów i Karakorum! Do rąk czytelników trafia publikacja uzupełniona o wydarzenia z ostatniej dekady (lata 2008-2018). Książka opowiada o najważniejszych wyprawach, podczas których dokonano pierwszych wejść na niezdobyte wcześniej szczyty, złotych latach polskiego himalaizmu zimowego, osiągnięciach Polaków w przejściach stylem alpejskim, samotnych wejściach i wyznaczaniu nowych dróg na szczyty. Autorzy omawiają również największe tragedie, będące udziałem polskich wypraw. Osobna część poświęcona jest kobietom – wspinaczom. Publikacja uzupełniona jest też o leksykon polskiego himalaizmu. W tej encyklopedycznej części czytelnik znajdzie kompendium wiedzy o polskim himalaizmie, wzbogacone hasłami objaśniającymi nazwy i pojęcia, które można spotkać podczas lektury.

Prezenty książkowe wygrali: Patrycja Paterak, Anna Ślubowska, Dawid Cieśla, Marek Wąsowski, Bożena Girko, Łukasz Jóźwiak, Władysława Janicka, Ewa Długołęcka oraz Daria Bauch.

Okres Bożego Narodzenia daje chwilę oddechu od obowiązków i pracy. W ten świąteczny czas wspólnie z rodziną możemy wybrać się do kina. Bajka, film fantasy czy może dobra świąteczna komedia? Na nowości i najlepsze filmy zaprasza Cinema 3D w Świdnicy, które dla naszych czytelników w ramach konkursu przygotowało aż 10 biletów na seanse oraz 5 kuponów barowych, a każdy z nich można wymienić w kinie na zestaw. Wygrali je: Ewelina Dudek, Kamila Fec, Karolina Katyńska, Piotr Owczarek oraz Małgorzata Kozłowska.

Nagrodę dodatkową w postaci książki „Psy i koty pod lupą naukowców” otrzymała Joanna Cebo. Gratulujemy! Jednocześnie dziękujemy za wszystkie przesłane do nas fotografie i podzielenie się z nami Waszymi wyjątkowymi wspomnieniami w świątecznej atmosferze.

/red./

Poprzedni artykułZawody wspinaczkowe na finał Dni Gór [FOTO]
Następny artykułBrawurowe jasełka „Akademii Przedszkolaka” [FOTO]