Strona główna 0_Slider Świąteczna zbiórka dla zwierząt w Galerii Świdnickiej

Świąteczna zbiórka dla zwierząt w Galerii Świdnickiej [FOTO]

0

Koce, szare gazety, smycze, obroże, a przede wszystkim karmy dla psów i kotów potrzebne są schroniskom dla zwierząt ze Świdnicy i Wałbrzycha. Wspólna, niedzielna zbiórka w świdnickiej galerii potrwa do godziny 18:00. 

Poza przyjmowaniem darów, wolontariusze spacerują po galerii z oznakowanymi puszkami, do których można wrzucać pieniądze. Natomiast przy stoisku każdy może pobawić się z najmilszą psią rodziną „Grażynkami” oraz pooglądać wyczyny kotów akrobatów. Ponad to w sprzedaży są również kalendarze na nadchodzący rok, których bohaterami są zwierzęta ze świdnickiego schroniska.

Dary to nie wszystko 

Do dyspozycji właścicieli zwierząt jest behawiorystka – Aneta Pawłowska, która doradzi co zrobić, gdy nasz pies zachowuje się niesfornie, a także przekaże informacje na temat poprawnego nawiązywania relacji z czworonogiem.

Pomagać można nie tylko dziś

Zarówno schronisko w Świdnicy, jak i Wałbrzychu jest otwarte na ludzi codziennie. Każdy po ukończeniu 16 roku życia może zostać wolontariuszem i pomagać przy opiece nad zwierzętami. Natomiast jeżeli nie spełniasz warunków wiekowych lub po prostu nie masz na tyle czasu to pracownicy zachęcają do zabierania psów na spacery lub zabawy z kotami.

Więcej informacji znajdziecie TU, a stoisko w Galerii Świdnickiej możecie odwiedzić dzisiaj do godziny 18:00.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]

Poprzedni artykułŚwietny występ świdnickich tancerzy w Paryżu [FOTO]
Następny artykułMikołaje, osiołki, owieczki na świdnickim Rynku [FOTO]