Strona główna 0_Slider Silesian Winter Cup: Trzeciego dnia najlepsi gospodarze!

Silesian Winter Cup: Trzeciego dnia najlepsi gospodarze! [FOTO]

0

Po trzeciej i drugiej lokacie świdnickich zespołów przyszedł czas na najwyższy stopień podium. Podczas trzeciego dnia Silesian Winter Cup po wygraną w kategorii wiekowej U-10 sięgnęli gospodarze – piłkarze Gryfa Świdnica. Triumf nie przyszedł jednak łatwo…

Gryfiacy rozpoczęli turniej bardzo pewnie, bo od trzech wygranych w fazie grupowej. Później przyszedł czas na słabsze momenty. Młodzi świdniczanie zremisowali 1:1 Hattrick’iem Głuchołazy, choć przez większość czasu na prowadzeniu znajdowali się przeciwnicy. Później przeszedł czas na grupową porażkę 1:2 z Karkonoszami Jelenia Góra. Miejscowi zapewnili sobie jednak awans do strefy półfinałowej z drugiego miejsca. Tam doszło do rywalizacji z najlepszym w grupie B Parasolem Wrocław. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i potrzebna była seria rzutów karnych. Te lepiej wykonywali świdniczanie (2:1). W wielkim finale doszło do rewanżu za mecz z fazy grupowej. Po raz drugi tego dnia mieliśmy się zmierzyć z Karkonoszami Jelenia Góra, które w półfinale poradziły sobie z ekipą RAP Radomsko (0:0, karne: 2:1). Decydujący bój, kolejny remis i seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry gole nie padły i potrzebne były karne. Znów lepiej od swoich oponentów wykorzystywali je nasi piłkarze (2:0), którzy ostatecznie stanęli na najwyższym stopniu podium. Z trzeciej lokaty na zakończenie turnieju cieszyli się przedstawiciele Parasola Wrocław, zwyciężając RAP Radomsko 1:0.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Gryf Świdnica
2. Karkonosze Jelenia Góra
3. Parasol Wrocław
4. RAP Radomsko
5. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
6. Hattrick Głuchołazy
7. Gryf II Świdnica
8. AP Dzierżoniów
9. SPAP Gool Wołów
10. Fenomen Leśnica
11. Błyskawice Szewce
12. Górnik Polkowice

Najlepszy bramkarz:
Hubert Charuży (Gryf Świdnica)

Król strzelców:
Filip Łuczak (Gryf Świdnica)

Najlepszy zawodnik:
Wojciech Bogacz (RAP Radomsko)

Skład niedzielnego turnieju: Gryf I Świdnica, Gryf II Świdnica, AP 13 Świdnica, AP Dzierżoniów, Śląsk I Wrocław, Śląsk II Wrocław, Zagłębie Lubin, Błyskawica Szewce, Górnik Polkowice, Pogoń Pieszyce, Rodło Opole, Victoria Wałbrzych, Chojnik Jelenia Góra, Champion Nowa Ruda.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułKolizja z ambulansem
Następny artykułPotrącił kobietę na przejściu