Od 2015 roku w Świdnicy działa Rada Sportu, będąca ciałem opiniodawczo-doradczym w sprawach z zakresu kultury fizycznej. Po upływie jej trzyletniej kadencji konieczne było wybranie nowego składu. Wiadomo już, którzy przedstawiciele organizacji sportowych działających na terenie miasta zasiądą w niej w najbliższej kadencji.
Decyzją prezydent Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej, spośród zgłoszonych kandydatów do rady wybrano:
- Tomasz Idziak – MKS Polonia Świdnica – akrobatyka,
- Dariusz Stachurski – MKS Polonia-Stal Świdnica – piłka nożna,
- Kamil Gałuszka – Klub Szachowy Gambit – szachy,
- Krzysztof Terebun – ŚKPR Świdnica – piłka ręczna,
- Krzysztof Kołodziejczyk – Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica – boks,
- Renata Zapart-Dec – Międzyszkolny Uczniowski Lekkoatletyczny Klub Sportowy Olimpia w Świdnicy – lekkoatletyka,
- Tomasz Bohuszewicz – SK Taekwon-do Tiger – taekwondo,
- Jarosław Rostkowski – Stowarzyszenie Basket Świdnica – koszykówka,
- Sylwester Romanik – Uczniowski Klub Sportowy Judo Świdnica – judo.
Członkowie rady będą pełnić swoje funkcje społecznie. – Będzie to zespół o charakterze opiniodawczym i konsultacyjnym. Do jego zadań należeć będzie w szczególności opiniowanie strategii rozwoju Gminy Świdnica w zakresie kultury fizycznej, budżetu miasta w części dotyczącej sportu, projektowanie programów rozwoju bazy sportowej, uchwał dotyczących rozwoju kultury fizycznej na jej terenie i tworzenie wniosków dotyczących przyznania stypendiów, nagród i wyróżnień zawodnikom i trenerom ze stowarzyszeń sportowych. Z radą konsultowane będą również plany imprez sportowych i rekreacyjnych, organizowanych przez różne organizacje w mieście – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.
/mn/


![„Wypływamy na głębię”. Dzieci przemaszerowały przez Świdnicę z okazji Dni Papieskich [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Marsz-Paieski-SP-nr-315-Swidnica-15-maja-2026-13-238x178.jpg)
![Książę Peter von Hochberg-Pless w Kościele Pokoju. Otrzymał szczególny prezent urodzinowy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Peter-von-Hochberg-Pless-w-Kosciele-Pokoju-2026.05.10-0-238x178.jpg)
![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-100x75.jpg)


![Pożar na terenie świdnickiej odlewni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Kliczkowska-pozar-2026.05.13-1-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)