Strona główna 0_Slider Pierwszy zwycięski puchar dla Olympicu Wrocław

Pierwszy zwycięski puchar dla Olympicu Wrocław [FOTO]

0

Dobiegły końca pierwsze emocje związane z piętnastą – jubileuszową edycją turnieju piłkarskiego Silesian Winter Cup. Dziś w hali na osiedlu Zawiszów o prym walczyli najmłodsi zawodnicy z rocznika 2010. 

Ostatecznie na najwyższym stopniu podium w kategorii wiekowej U-8 uplasowali się piłkarze Olympicu Wrocław, którzy w wielkim finale pokonali w wymiarze 1:0 Polonię Trzebnica. Na trzeciej lokacie uplasowali się gospodarze z Gryfa Świdnica, pokonując w finale pocieszenia Koronę Wschowa 2:1. Świdniczanie wygrali swoją grupę, ale w półfinale musieli uznać wyższość Polonii Trzebnica. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, ale rzuty karne minimalnie lepiej wykonywali przeciwnicy.

Końcowa klasyfikacja:
1. Olympic Wrocław
2. Polonia Trzebnica
3. Gryf I Świdnica
4. Korona Wschowa
5. Ślęza Wrocław
6. Hattrick Głuchołazy
7. Pogoń Pieszyce
8. Gool Wołów
9. AP Dzierżoniów
10. Górnik Polkowice
11. Victoria Wałbrzych
12. Gryf II Świdnica

Król strzelców:
Michał Borowski (MKS Pogoń Pieszyce)

Najlepszy bramkarz:
Mikołaj Słodkowski (TSSR Polonia Trzebnica)

Najlepszy zawodnik:
Leon Szuba (Olympic Wrocław)

W piątek do rywalizacji przystąpią piłkarze z rocznika 2009. Start zmagań w hali na Zawiszowie zaplanowano na godz. 9.00. O wygraną zagrają: Gryf I Świdnica, Gryf II Świdnica, AP 13 Świdnica, Polonia-Stal Świdnica, AP Namysłów, AP Dzierżoniów, Dwójka Gubin, Ślęza Wrocław, Lechia Dzierżoniów, Błyskawica Szewce, Orlik Kłodzko, Pogoń Pieszyce. W sobotę i niedzielę zagrają jeszcze starsi zawodnicy, kolejno z roczników 2008 i 2007.

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułPięć maluchów do adopcji
Następny artykułDuże zadymienie po podpaleniach