Strona główna Wydarzenia Świdnica Ostatnie medale od Marka Michalaka dla świdniczan

Ostatnie medale od Marka Michalaka dla świdniczan

4

Chociaż tydzień temu zakończył misję na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka, jedną z ostatnich decyzji Marka Michalaka było przyznanie medali Obrońcy Godności Dzieci dla czwórki świdniczan. Uroczystość ich wręczenia odbyła się podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej.

Dzisiaj mam przyjemność, chyba ostatni raz w tym charakterze, przypiąć medale Rzecznika Praw Dziecka – Infantis Dignitatis Defensori dla czwórki świdniczan. Dwóm osobom medale przyznałem z własnej inicjatywy: Ewie Góreckiej – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce”, a także Wioletcie Mazurek. Z inicjatywy władz miasta Świdnicy medal otrzymała Danuta Sekuła, natomiast na wniosek poseł Izabeli Mrzygłockiej medal rzecznika otrzymuje Beata Moskal-Słaniewska – mówił Marek Michalak.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw dziecka. Odznakę nadaje Rzecznik Praw Dziecka z własnej inicjatywy lub na wniosek. Odznaka jest jednostopniowa i może być nadana tej samej osobie tylko raz. Odznakę wręcza Rzecznik Praw Dziecka lub osoba przez niego upoważniona.

Dziękuję za to wyróżnienie. To zobowiązanie, żeby nadal na rzecz dzieci w różnej formie działać i zapewniać im dobre i szczęśliwe dzieciństwo – mówiła Beata Moskal-Słaniewska. – Korzystając z okazji, że Marek Michalak, zasłużony dla miasta Świdnicy, jest dzisiaj z nami, chciałabym bardzo serdecznie podziękować za te 10 lat pracy na rzecz dzieci. Lat pracy absolutnie wyjątkowych, bo Rzecznik wzniósł tę funkcję na takie wyżyny, że jakikolwiek następca lub następczyni będzie miał bardzo trudne zadanie, żeby sprostać tym standardom. Szkoda, że przepisy ograniczają kadencjami długość pracy na tym stanowisku, bo takiego rzecznika, jakiego dzieci miały, długo mieć nie będą. Mam nadzieję, że nie spoczniesz w pracy na rzecz dzieci i kolejne lata będą takie same albo jeszcze lepsze – dodała.

/mn/

Poprzedni artykułKoncert adwentowy u św. Józefa
Następny artykułŻyczenia i prezenty w „Sercu” [FOTO]