Strona główna 0_Slider Opłatkowe spotkanie radnych z biskupem

Opłatkowe spotkanie radnych z biskupem [FOTO]

6

Spory towarzyszące uchwalaniu budżetu miasta na 2019 rok i gorące dyskusje między świdnickimi radnymi a władzami miasta odeszły na dalszy plan podczas piątkowego spotkania świąteczno-noworocznego z udziałem biskupa Ignacego Deca. Obyło się bez kontrowersji podobnych do tych, jakie towarzyszyły wczorajszej, samorządowej wigilii w Warszawie.

Grupa dwunastu radnych ze stołecznego ratusza zaprotestowała przeciwko aspektom religijnym na wigilijnym spotkaniu w tamtejszym magistracie. – Część z nas – w tym ja – startując do Rady Miasta zobowiązała się do przestrzegania zasady rozdziału państwa i kościoła oraz konstytucyjnej zasady bezstronności organów władzy. Naszym zdaniem, charakter planowanej uroczystości zaburza ten rozdział – twierdziła Agata Diduszko-Zyglewska, warszawska radna Koalicji Obywatelskiej.

Do podobnej sytuacji nie doszło w Świdnicy. Samorządowe spotkanie opłatkowe odbywa się od lat i dotychczas nikt nie kwestionował okolicznościowych przemówień duchownych lub odprawiania modlitw w gmachu Urzędu Miejskiego. Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej, radni, władze miasta oraz biskup świdnicki Ignacy Dec oraz zaproszeni goście podzielili się opłatkiem i wymienili świątecznymi życzeniami.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPracowita końcówka roku pływaków Rekina [FOTO]
Następny artykułGaleria Świdnicka rozdaje i pakuje prezenty!