Strona główna 0_Slider Niemal wszyscy nauczyciele na L4. Szkoła nr 315 ogranicza zajęcia

Niemal wszyscy nauczyciele na L4. Szkoła nr 315 ogranicza zajęcia

26

Nauczyciele jednej świdnickiej szkoły przyłączyli się do nieformalnego protestu i poszli na zwolnienia lekarskie. W świdnickiej Szkole Podstawowej nr 315 zajęcia dla oddziałów przedszkolnych zostały odwołane, a klasy 4-8 nie będą miały lekcji.

Jak informuje dyrektor Magdalena Butkiewicz, zwolnienia lekarskie dzisiaj dostarczyło 14 nauczycieli, kolejni poinformowali, że są u lekarza. Została tylko dyrekcja oraz nauczyciele pracujący na cząstkowe etaty. Szkoła nie może zapewnić zastępstwa dla dzieci z oddziału przedszkolnego, dlatego zajęcia, na razie tylko z 18 grudnia, zostały odwołane. Lekcji nie mają także uczniowie pozostałych klas. – Nie mamy możliwości, by realizować zajęcia edukacyjne, ale oczywiście opieka dla każdego dziecka, które przyjdzie do szkoły, będzie zapewniona – deklaruje dyrektorka. Zaplanowany na jutro egzamin próbny dla ósmych klas zostanie przeprowadzony. Świetlica dla najmłodszych będzie czynna od 7.30 do 12.30. Nie wiadomo, jak długo potrwają problemy w tej szkole, część już dostarczonych przez nauczycieli zwolnień została wystawiona do 21 grudnia, niektóre do 24 grudnia.

– To jedyna szkoła, w której mamy tak wysoką absencję nauczycieli. W pozostałych nie odbiega od normy – zapewnia dyrektor wydziału edukacji w Urzędzie Miejskim, Tadeusz Niedzielski. Sytuacja w szkołach jest na bieżąco monitorowana.

Protestu nie firmują związki zawodowe, choć o taką formę w ankietach pyta Związek Nauczycielstwa Polskiego. Dzięki masowym zwolnieniom podwyżki wywalczyli policjanci, w podobny sposób od tygodnia o wyższe płace walczą pracownicy administracji sądowej. Nieformalny protest podjęła też część nauczycieli. Pedagodzy domagają się 1000 złotych podwyżki.

Agnieszka Szymkiewicz
szymkiewicz@swidnica24.pl

 • Nie usuwajcie konta!

  Ja jestem za podwyżkami dla nauczycieli, ale taka forma protestu to jakieś nieporozumienie. Mam nadzieję, że inspektorzy ZUS skontrolują zasadność wystawionych zwolnień.

  • Slawomir Slawek

   A czy skontrolowali to samo niedawno u policjantów i pracowników sądu ???
   Jestem przeciwko takiej formie ale sądy samo tego uczą, im wolno ? To się szerzy …..

   • Nie usuwajcie konta!

    Byłem za kontrolami także w przypadku obu powyższych grup zawodowych. Policjantom też należą się podwyżki.

    • Slawomir Slawek

     Albo jesteś policjantem albo błyszczyka niewiedza że już je wygrali i dostali za to pani minister mówiże nauczyciele dostanie 15% po 5% przez 3lata co da 1000zl podwyżki czyli jeśli 15% to 1000zm to dziś nauczyciel zarabia 7000zl co jest wierutnym kłamstwem , policja strajkowała sądy nadal strajkują a nie broniąc nikogo nauczyciele znów przegrają bo społeczeństwo głupie i wierzy w kłamstwa pislamu

     • Nie usuwajcie konta!

      jprd

 • kibol

  A jakby tak sprawdzić zasadność tych zwolnień i wyrzucić dyscyplinarnie kilka osób? Lekarzy, wystawiających bezpodstawnie L4 i nauczycieli, którzy zaplanowali chorobę? Następnych zawodów uważających się za “specjalną kastę”, a pracujących zaledwie po kilkanaście godzin w tygodniu ? Zawsze można zmienić zawód. Otworzył się rynek pracy i w budowlance przyjmują każdego z otwartymi ramionami 🙂 Ale dla anarchizowania Polski, w interesie dawnych i ( być może ) przyszłych zaborców – nie ma zgody !

  • Wiesław

   To wysoce demoralizujące! Może by tak tych nauczycieli pozbawić zasiłku chorobowego,to zaraz wyzdrowieja. A zamiast lekarzy, niechaj niezdolnośc chwilo wą do pracy orzekną lekarze specjaliści spoza terenu i to komisyjnie.I tak postępować z każdą profesją..

 • Natalia

  Wywalic dyscyplinarnie nastepna kasta specjalnej troski . Jak sie nie podoba to zmienic zawod nieprawdaz.

  • medyk

   Ty Natalia zła kobieta jesteś.

   • Natalia

    I jestem z tego dumna ……zlo pojecie wzgledne jak dla kogo ?

 • ProbujacyObiektywizm

  “Zawsze można zmienić zawód” To po co są technika, studia, najwygodniej skończyć podstawówkę i tyle. I będą tak zmieniać wykształcenie aż dobiją jako student do emerytury bo się coś nie podoba :). Nie po to ktoś się kształci po parę lat żeby potem nagle znowu coś nowego bo nikt nie chce dać podwyżek. Bardzo mnie bawi. Zmień zawód i to w Polsce 😀

  • kibol

   Teraz każdy, nawet głupi, może uzyskać dyplom ukończenia wyższej szkoły. Po to się kształcisz, żeby elastycznie reagować na potrzeby rynku, a nie mieć roszczenia, najlepiej w budżetówce. Daj się, ze swoimi umiejętnościami,
   zweryfikować na wolnym rynku,. Zobaczysz co jesteś wart ze swoim dyplomem…

 • Krzysiek

  Jakoś wakatów w szkołach nie widać. Moja żona jest z wykształcenia pedagogiem i niestety o pracy w szkole może pomarzyć.

 • michbaner

  Inspektorzy ZUS brać się do roboty.

 • Mateusz Nowakowski

  A dlaczego nie krzyczeliscie na forum jak policjanci byli na L-4, odwagi brakuje czy może jest inny powód? Każdy ma prawo do strajku, czy wam ktoś broni? Ciekaw jest ile z tych językach?y było nie raz na zwolnieniu z powodu wyimaginowanej choroby?

 • Mateusz Nowakowski

  A gdzie byliście krzykacze jak policjanci byli na L-4, odwagi brakowało? Każdy ma prawo protestować. A ciekaw jestem ile wy razy byliście na zwolnieniu z powodu wyimaginowanej choroby?

  • Siostra Bernadetka

   Nie sądź według siebie.

 • Piotr Skała

  Wakacje, ferie i każde święta i 1000 podwyżki, masakra. Drodzy pedagodzy jak kasa wam nie pasuje, to zapraszam do lokalnych fabryk, jest zapotrzebowanie

 • michbaner

  Lewe zwolnienia i biorących i dających lewe zwolnienia lekarskie do sądu. pozbawić prawa wykonywania zawodu lekarzy i nauczycieli, przywalić wysokie kary finansowe i po sprawie.

  • Slawomir Slawek

   Do sądu hihi a tam też są na lewych zwolnieniach bo strajkują jeśli nie wiesz hahaha , od góry dają przyklad

   • michbaner

    Oj zeby nie Ty to nie wiedziałbym o L4 w sądach. Przeogromna skarbnica wiedzy z Ciebie.

    • Slawomir Slawek

     Więc jeśli wiesz to na spokojnie kogo wysyłać do sądu jak tam też zwolnienia tylko nikt ich tak nie krytykował a czemu …….???? ,ryba się psuje od głowy , strajkowali policjanci później sądy pozwól i innym walczyć o swoje ja tam nie będę nikomu zazdrościł hihi

     • michbaner

      Te tzw. protesty świadczą o tym, ze w policji, w sądach i w służbie zdrowia kwitnie korupcja. A to, ze nauczyciele idą na zwolnienia tylko to potwierdza a dodatkowo świadczy te o tym, ze nauczyciele upadli moralnie i nie są wiarygodni dla uczniów. Oni maja uczyć odpowiedzialności a uczą kumoterstwa, łapownictwa i cwaniactwa. Wszyscy nauczyciele, którzy pójdą na lewe zwolnienia powinni być zwolnieni dyscyplinarnie.

     • Slawomir Slawek

      Masz rację tylko w tym momencie policja i sądownictwo jako firmy niby szanujące i egzekwujący prawo co robią i czego oni uczą ??? Nauka mnie z góry skoro niby władza moze to tym bardziej nauczyciele i inni

 • weed4life

  Protest może i zasadny, forma protestowania – nie za bardzo.

 • michbaner

  I po co było tworzyć tę szkolę 315, trzeba było nauczycieli od razu zwolnic, dzisiaj wypieli się na to, ze maja gdzie pracować.łę