Strona główna 0_Slider Niemal wszyscy nauczyciele na L4. Szkoła nr 315 ogranicza zajęcia

Niemal wszyscy nauczyciele na L4. Szkoła nr 315 ogranicza zajęcia

20

Nauczyciele jednej świdnickiej szkoły przyłączyli się do nieformalnego protestu i poszli na zwolnienia lekarskie. W świdnickiej Szkole Podstawowej nr 315 zajęcia dla oddziałów przedszkolnych zostały odwołane, a klasy 4-8 nie będą miały lekcji.

Jak informuje dyrektor Magdalena Butkiewicz, zwolnienia lekarskie dzisiaj dostarczyło 14 nauczycieli, kolejni poinformowali, że są u lekarza. Została tylko dyrekcja oraz nauczyciele pracujący na cząstkowe etaty. Szkoła nie może zapewnić zastępstwa dla dzieci z oddziału przedszkolnego, dlatego zajęcia, na razie tylko z 18 grudnia, zostały odwołane. Lekcji nie mają także uczniowie pozostałych klas. – Nie mamy możliwości, by realizować zajęcia edukacyjne, ale oczywiście opieka dla każdego dziecka, które przyjdzie do szkoły, będzie zapewniona – deklaruje dyrektorka. Zaplanowany na jutro egzamin próbny dla ósmych klas zostanie przeprowadzony. Świetlica dla najmłodszych będzie czynna od 7.30 do 12.30. Nie wiadomo, jak długo potrwają problemy w tej szkole, część już dostarczonych przez nauczycieli zwolnień została wystawiona do 21 grudnia, niektóre do 24 grudnia.

– To jedyna szkoła, w której mamy tak wysoką absencję nauczycieli. W pozostałych nie odbiega od normy – zapewnia dyrektor wydziału edukacji w Urzędzie Miejskim, Tadeusz Niedzielski. Sytuacja w szkołach jest na bieżąco monitorowana.

Protestu nie firmują związki zawodowe, choć o taką formę w ankietach pyta Związek Nauczycielstwa Polskiego. Dzięki masowym zwolnieniom podwyżki wywalczyli policjanci, w podobny sposób od tygodnia o wyższe płace walczą pracownicy administracji sądowej. Nieformalny protest podjęła też część nauczycieli. Pedagodzy domagają się 1000 złotych podwyżki.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]