Strona główna 0_Slider Najmłodsi śpiewali kolędy i pastorałki

Najmłodsi śpiewali kolędy i pastorałki [FOTO]

0

Świąteczna atmosfera zawładnęła w piątkowy wieczór aulą I LO w Świdnicy. X Konkurs Kolęd i Pastorałek w wykonaniu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych to nie tylko wiele znanych każdemu świątecznych melodii, ale także kiermasz z rękodziełem. 

Podczas koncertu „Kolęduj z nami…” zorganizowanego przez szkołę nr 315 na scenie wystąpiło 13 zespołów wokalnych złożonych z przedszkolaków lub uczniów wczesnych klas podstawowych. Do dyspozycji rodziców była Kawiarenka pod Reniferem, a w holu mogli  nabyć ręcznie zrobione stroiki wykonane przez grono pedagogiczne i uczniów SP 315, z których dochód przeznaczony został na protezę dla jednego z uczących się tam chłopców.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Frajda, którzy odśpiewali „Cichą Noc” językiem migowym i połączyli ją z klasycznym wykonaniem kolędy „Chwała na wysokości”.

Tego dnia nagrody nie były najważniejsze, ale mimo to jury w składzie: Beata Bartko – Koziełł, Iwona Kuśnierz, Krzysztof Dixa i Adam Pietras musiało wybrać najlepszych. X Konkurs Kolęd i Pastorałek wygrało przedszkole Przedszkole nr 14, na drugim miejscu znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8, a podium uzupełniła Europejska Akademia Dziecka.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]

Poprzedni artykułOłówek Pawła: Coraz bliżej święta
Następny artykułŚwiąteczna atmosfera na świdnickim Rynku [FOTO]