Strona główna Kultura Mazowsze z kolędowym występem w Strzegomiu

Mazowsze z kolędowym występem w Strzegomiu

0

W środę w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu odbędzie się bożonarodzeniowe spotkanie wigilijne mieszkańców gminy. Uświetni je koncert kolęd w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry zespołu „Mazowsze”.

Bożonarodzeniowa wieczerza rozpocznie się o godzinie 18.00 na placu przy strzegomskiej Bazylice Mniejszej. Z kolei godzinę później, w samej świątyni odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Kostrzanie”, a także solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Na wydarzenie mieszkańców gminy zapraszają burmistrz Strzegomia wraz ze Strzegomskim Centrum Kultury oraz parafią rzymskokatolicką pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu. Wstęp wolny.

Kolędy i Pastorałki w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, to nastrojowe, w tradycyjnej interpretacji wykonanie utworów znanych i lubianych. To także możliwość usłyszenia utworów mniej popularnych, jak chociażby „Serca ludzkie się radują” czy „Święta Panienka”. Choć opowiadają o tym samym wydarzeniu, są tak różne… W jednych rozbrzmiewa rytm mazura czy oberka, w innych poloneza; w większości słychać radość, ale i zadumę – czytamy w zapowiedzi występu.

/SCK, opr. mn/

Poprzedni artykułRośnie fala protestów. Podwyżek żąda administracja prokuratur, ZNP rozpoczyna protest
Następny artykułZłapany sprawca dwóch napadów na sklepy