Strona główna Wydarzenia Strzegom „Mazowsze” uświetniło wigilijne spotkanie w Strzegomiu

„Mazowsze” uświetniło wigilijne spotkanie w Strzegomiu

0

To był niezapomniany wieczór dla mieszkańców Strzegomia. W środę odbyła się wieczerza bożonarodzeniowa, której towarzyszył koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Kostrzanie”, a także solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Gościem wydarzenia był biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch, który wraz z ks. prałatem Markiem Babuśką i burmistrzem Strzegomia Zbigniewem Suchytą złożyli strzegomianom najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne. W trakcie wieczerzy, która miała miejsce na placu przed Bazyliką Mniejszą, wspólnie zaśpiewano kolędy, złożono sobie nawzajem życzenia i skosztowano wielu potraw wigilijnych. Warto dodać, że przygotowały je sołectwa gminy Strzegom. Można również było zakupić pamiątkową bombkę lub stroiki bożonarodzeniowe na kiermaszu świątecznym.

Koncert kolęd i pastorałek zgromadził w strzegomskiej bazylice wiele osób. – Zespół „Mazowsze” zachwycił swoim kunsztem i perfekcyjnym wykonaniem muzycznym. Publiczność po każdym utworze długo biła brawo solistom, chórowi i orkiestrze dyrygowanym przez Jacka Bonieckiego. Ten koncert z pewnością przejdzie do historii naszego miasta. Dodajmy, że przed „Mazowszem” wystąpił zespół „Kostrzanie”, który również zaprezentował się z bardzo dobrej strony – relacjonuje Tomasz Wanecki z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Organizatorem środowych uroczystości byli: gmina Strzegom, Strzegomskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu.

/UM Strzegom, opr. mn/