Strona główna 0_Slider Linia 31 odjedzie z pl. Grunwaldzkiego. Sprawdź nowy rozkład!

Linia 31 odjedzie z pl. Grunwaldzkiego. Sprawdź nowy rozkład!

0

W najbliższą niedzielę nastąpi zmiana w rozkładzie linii autobusowej numer 31A, łączącej Świdnicę, Świebodzice i Wałbrzych. Po apelach ze strony pasażerów Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zmieni zarówno przystanek początkowy w Świdnicy, jak również wprowadzi nowe kursy.

Dotychczas kursy na uruchomionej 8 września linii odbywały się 5 razy dziennie. Już po pierwszych kilku dniach działania nowej trasy świdnicki przewoźnik odniósł się do sugestii zgłoszonych przez podróżnych. – Uwagi zgłoszone przez pierwszych pasażerów i wcześniej w mediach społecznościowych spowodowały, że wystąpiliśmy już teraz o zmiany w rozkładzie jazdy – zapewniał Witold Tomkiewicz, rzecznik spółek miejskich. Planowano, że już w październiku liczba kursów w dni robocze wzrośnie do piętnastu, a w soboty i niedziele do siedmiu.

MPK pozytywnie odniosło się do pomysłu pasażerów, którzy proponowali przesunięcie przystanku początkowego z placu św. Małgorzaty w okolice centrum przesiadkowego. Wskazywano, że takie rozwiązanie ułatwiłoby przesiadki osobom korzystającym z busów i pociągów.

Wiadomo już, kiedy rozkładowe zmiany wreszcie staną się faktem. – Od 9 grudnia jeździmy na linii 31A do Wałbrzycha przez Świebodzice z większą częstotliwością i z przystanku na pl. Grunwaldzkim pod Jonatanem. W autobusie będzie też czynny biletomat do płatności bezgotówkowych – mówi Tomkiewicz.

Koszt biletu na trasie Świdnica-Wałbrzych to 5 złotych, natomiast za przejazd między Świdnicą a Świebodzicami trzeba zapłacić 3 złote. Cena biletu miesięcznego wynosi odpowiednio 120 i 90 złotych.

Michał Nadolski
[email protected]