Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Kiermasz ozdób i występy podczas jarmarku bożonarodzeniowego w Jaworzynie

Kiermasz ozdób i występy podczas jarmarku bożonarodzeniowego w Jaworzynie

0

19 grudnia w hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Oprócz kiermaszu ozdób choinkowych i stroików, a także świątecznych wypieków przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej, odbyły się także świąteczne animacje i zabawy dla dzieci przygotowane przez Klub Młodzieżowy. Nie zabrakło wspólnych tańców z elfami i wizyty samego Świętego Mikołaja.

Miłym akcentem była uroczystość wręczenia nagród w bożonarodzeniowych konkursach, zorganizowanych przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną. Przybyli widzowie mogli obejrzeć także bogatą wystawę prac wykonanych przez uczestników konkursu, w tym przepiękne szopki bożonarodzeniowe.

Przybyłym na Jarmark czas umilił także występ taneczny formacji mażoretkowej „Fart” działającej pod opieka SOKiBP. Na zakończenie imprezy, wieczorem na scenie wystąpiła kapela góralska „Jontki” z Żywca. Zespół oprócz świątecznego repertuaru kolęd i pastorałek w góralskiej aranżacji, przygotował także opowieści na temat zwyczajów ludowych, a niektórzy z widzów mieli szansę zaprezentować swoją wiedzę na temat podhalańskich zwyczajów bezpośrednio na scenie.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

fot. SOKiBP