Strona główna 0_Slider Jedyne takie jasełka. Przedszkolaki z Marcinowic zagrały na piątkę!

Jedyne takie jasełka. Przedszkolaki z Marcinowic zagrały na piątkę! [FOTO]

1

Prawdziwy popis umiejętności aktorskich dały przedszkolaki z Marcinowic. Jasełka były zwieńczeniem charytatywnej akcji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Aniołkowe granie”. Przedszkole w Marcinowicach wsparło ideę rodzicielstwa zastępczego i wręczyło dzieciom prezenty. 

Występ podzielono na dwie części. Pierwsza z nich była poświęcona akcji „Aniołkowe granie”. Przedszkolaki wraz z opiekunami chciały pokazać publiczności, że na świecie jest wiele samotnych dzieci – Zdecydowaliśmy, że idealnym odwzorowaniem sytuacji, w których czasami znajdują się dzieci będzie „Dziewczynka z zapałkami”. Fabuła tej bajki opiera się na samotnej dziewczynce, którą nikt nie jest zainteresowany. Często właśnie przed takimi problemami stają pozostawione same sobie dzieci. U nas jednak historia kończy się inaczej, bo dziewczynka trafia na wymarzoną wigilię – opowiada jedna z reżyserek spektaklu, Barbara Janik.

Dalsza część niezwykłych jasełek przechodzi do klasycznej tematyki związanej z przyjściem Jezusa na świat – Nasze przedszkolaki odegrały rolę Maryi, Józefa, pastuszków, trzech króli, a także baranków i  gwiazdek. Starsze dzieci wygłaszały swoje kwestie, a młodsze z naszą pomocą tańczyły i śpiewały. Było to pierwsze tak dużo przedsięwzięcie dla całego naszego przedszkola, nie tylko dla dzieci – dodaje Barbara Janik.

W przedstawieniu wzięło udział 75 dzieci, w wieku od 2 do 5 lat, z czego tych najstarszych było zaledwie dziewięcioro. Dla wielu młodych aktorów był to pierwszy występ na scenie – Ćwiczyliśmy już od ponad miesiąca. Każda z grup przygotowała indywidualnie swój występ, a pod koniec wspólnymi siłami wszystko to połączyliśmy – opowiada Barbara Janik. Podczas występu nie zabrakło wielu znanych kolęd i świątecznych piosenek, które były tylko tłem dla doskonałych aktorów – przedszkolaków.

 Koncert był finałem ogólnopolskiej akcji „Aniołkowe granie”, która promuje ideę rodzicielstwa zastępczego. Przedszkole w Marcinowicach jako jedyne w powiecie świdnickim wzięło udział w projekcie. Po spektaklu dyrektor Iwona Ryżak wręczyła dzieciom z rodzin zastępczych, a także wałbrzyskiemu domowi dziecka świąteczne paczki – Zdecydowaliśmy się dać wszystkiego po trochę. Dlatego też dzieci otrzymały od nas artykuły użytku codziennego, przybory szkolne, zabawki, a przede wszystkim słodkości. Prezenty nie były jednak tylko naszą inicjatywą. Wiele z nich otrzymaliśmy od darczyńców – mówi dyrektor przedszkola w Marcinowicach Iwona Ryżak.

Na koniec głos zabrał wójt Stanisław Leń, który wraz z radą gminy Marcinowice oraz dyrektor Iwoną Ryżak złożył życzenia na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i nowy rok. Gości natomiast zaproszono do wpisywania się do kroniki gminnego przedszkola, a także do pamiątkowych zdjęć w specjalnie przygotowanej na tę okazję „fotobudce”.

Nagranie z występu młodych artystów TUTAJ.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]

 

Poprzedni artykułOłówek Pawła: Życzenie
Następny artykułPakują i rozdają pół tysiąca biletów do kina [FOTO]