Strona główna 0_Slider Ekologicznie i świątecznie na pożegnanie Targu Ziemi 2018

Ekologicznie i świątecznie na pożegnanie Targu Ziemi 2018 [FOTO]

0

Blisko 50 wystawców pojawiło się na ostatnim w tym roku Targu Ziemi w przypałacowym gospodarstwie „Bzowa Ostoja”. Stowarzyszenie Kooperatywa124 i Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach zakończyli drugą edycje comiesięcznych spotkań amatorów lokalnych wyrobów, żywności, warzyw i owoców.

Sery i wędliny, miody, napoje i przetwory, domowe wypieki, mąka z zabytkowego młyna w Siedlimowicach, jabłka i soki ze ślężańskich sadów, warzywa z gospodarstw ekologicznych, rzemieślnicze piwo – stoiska lokalnych producentów tradycyjnie zajęły starą stajnię, ale były tym razem w zdecydowanej mniejszości wobec rękodzielników, którzy rozgościli się w stodole. – Jak zawsze przed świętami – podsumowuje Joanna Maślukiewicz, jedna z inicjatorek Targu Ziemi. Na chętnych czekały naturalne kosmetyki, unikalne ubrania, czapki, rękawiczki, ozdoby świąteczne, wytwarzane średniowiecznymi metodami przybory kuchenne i ozdoby, unikalne noże, naturalne świece zapachowe, biżuteria i ekologiczne opakowania z lnu cieszyły się dużym zainteresowaniem kupujących. Tradycyjnie rozległy parking zajęty był niemal do ostatniego miejsca.

Podczas dzisiejszego Targu nagrodę odebrał pan Cezary Lwowski, zwycięzca konkursu ogłoszonego na portalu Swidnica24.pl

Na kolejne spotkania w urokliwym Kraskowie trzeba poczekać do wiosny. Organizatorzy planują kolejny Targ Ziemi na kwiecień 2019 roku.

/asz/
Zdjęcia Artur Ciachowski