Strona główna Sport Piłka nożna Biało-zieloni zdominowali turniej w Zabrzu!

Biało-zieloni zdominowali turniej w Zabrzu!

0

Trzy wygrane kategorie wiekowe i jedna druga lokata – to bilans młodych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica podczas silnie obsadzonego turnieju w Zabrzu. Poloniści walczyli na Śląsku między innymi z takimi markami jak: Zagłębie Sosnowiec, Podhale Nowy Targ, Promotor Zabrze, Olimpia Piekary Śląskie, MKS Mysłowice, czy Concordia Knurów.

Uzyskane wyniki podczas turnieju organizowanego przez Promotora Zabrze – szkółkę ekstraklasowego Górnika Zabrze, należy zatem uznać za niezwykle korzystne. Każda z naszych drużyn zaprezentowała się z dobrej strony, kończąc rywalizację na pierwszym, bądź drugim stopniu podium. Szkoda ekipy z rocznika 2006, która w ostatnim spotkaniu zaliczyła przestój trwający kilkadziesiąt sekund, straciła trzy gole i musiała zadowolić się drugą pozycją. – Zajmujemy drugie miejsce, z tego co pokazaliśmy na boisku byliśmy zadowoleni. Dobrze budowaliśmy naszą grę, stwarzaliśmy sporo sytuacji i na mało pozwalaliśmy naszym przeciwnikom. Minusy to skuteczność i minutowy, trudny do zrozumienia moment dekoncentracji w meczu z Podhalem Nowy Targ, który kosztował nas zwycięstwo w meczu i całym turnieju – komentuje trener zespołu, Mariusz Krupczak. Świdniczanie finiszowali ostatecznie na drugiej lokacie, ustępując Podhalu Nowy Targ, a wyprzedzając na podium Olimpię Piekary Śląskie.

Skład drużyny Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2006: Widła, Duda, Sauter, Paliński, Homa, Holband, Taratuta, Safian, Lipiński, Malinowski, Cybruch, Król.

Pozostałe świdnickie drużyny nie dały rywalom szans i triumfowały w rocznikach 2007 (trenr Przemysław Malczyk), 2009 (trener Przemysław Malczyk) i 2011 (trener Ryszard Tyndel). – Gra z drużynami ze Śląska była kolejnym bardzo przydatnym doświadczeniem nabytym przez naszych młodych piłkarzy – ocenia trener Malczyk. – Każdy z naszych roczników zaprezentował się z bardzo dobrej strony, stając na podium i odgrywając pierwszoplanowe role. To niezwykle cenna lekcja i doświadczenie dla naszych młodych piłkarzy – dodaje trener naszej najmłodszej ekipy, Ryszard Tyndel.

Skład drużyny Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2007: Wielemborek, Hawryluk, Karaś, Sośnicki, Zawiła, Pawlik, Jarosz, Dudzic, Sztabinski, Jurusz, Wiatrowski, Szachniewicz.

Skład drużyny Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2009: Sikora, Duda, Kołakowski, Monica, Dudek, Jeziorny, Szwaczek, Zienkiewicz, Szukalski, Hajduga, Jedliński, Pelc.

Skład drużyny Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2011: Sobolewski, Dudek, Bösch, Miedziński, Głogiewicz, Wiśniewski, Ożóg, Stasiak, Monica, Krawczyk.

Poprzedni artykułPięciokrotnie na najwyższym stopniu podium [FOTO]
Następny artykułŚwidnickie psy i koty w charytatywnym kalendarzu