Strona główna Wydarzenia BGŻOptima: Lokata Bezkarna dla nowych klientów (Opinie, Analiza)

BGŻOptima: Lokata Bezkarna dla nowych klientów (Opinie, Analiza)

0

Obserwując rynek lokat bankowych można odnieść wrażenie, że BGŻOptima konkuruje z Idea Bankiem na tle oprocentowania promocyjnych lokata bankowych dla nowych klientów. Niewątpliwie te dwa banki są liderami w kwestii oprocentowania lokat, które nie wymagają otwierania konta osobistego.

Nietrudno zauważyć, że przy obecnych bardzo niskich stopach procentowych, jest wyjątkowo trudno znaleźć dobrą lokatę. Wprawdzie pojawiają się względnie atrakcyjne oferty, ale zwykle wymagają zakładania nowego konta osobistego w danym banku, co niesie pewne konsekwencje w postaci konieczności aktywnego korzystania z tego konta w celu uniknięcia opłat. W BGŻOptima również musimy założyć konto, żeby skorzystać z lokaty Bezkompromisowej lub Bezkarnej, ale nie jest to konto osobiste, a jedynie oszczędnościowe. Nie ma tam kart płatniczych, warunków do spełnienia i żadnych opłat. Konto Smart, bo taką nazwę nosi najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe w BGŻOptima, otwiera się przez Internet i w ten sam sposób się je zamyka – poprzez wysłanie wniosku za pośrednictwem bankowości elektronicznej po zalogowaniu do systemu. Także ewentualne zamykanie tego konta nie jest tak uciążliwe jak w wielu innych bankach zamknięcie konta osobistego, gdzie trzeba się zwykle udać z dowodem osobistym do oddziału, by zamknąć taki rachunek.

Co wybrać – Lokatę Bezkompromisową, czy Bezkarną?
Odpowiedź na to pytanie zależna jest od kwoty jaką chcemy zdeponować w BGŻOptima. Niestety nie można założyć jednej i drugiej. Lokatę Bezkarną i Bezkompromisową można założyć tylko w czasie składania wniosku o konto Smart. Później niestety nie jest to już możliwe.

Kolejnym warunkiem jest fakt, że nie tyle może trzeba być nowym klientem BGŻOptima, co nie można mieć żadnej aktywnej umowy z BGŻOptima przez minimum jeden rok. Wliczając również umowę o dostęp do bankowości elektronicznej.

Na etapie składania wniosku jest jeszcze jedna niedogodność. Otóż trzeba dodać zdjęcie lub skan dowodu osobistego. Jednak w dobie smartfonów nie jest to też wielki problem.

Lokaty Bezkarnej i Bezkompromisowej nie założymy w oddziale banku BGŻ. Można to zrobić wyłącznie przez Internet za pośrednictwem platformy BGŻOptima. Źródło: (Recenzja i opinie o BGŻOptima: https://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/bgz-optima-opinie-lokata-bezkarna-konto.html + analizy kont i lokat BGŻOptima w Antyhaczyku). W BGŻ Optima Lokata Bezkarna i Bezkompromisowa to zdecydowanie najlepsze lokaty.

Którą zatem wybrać? Jeżeli chcemy ulokować w Optimie kwotę do 20 tys. zł to zdecydowanie Lokatę Bezkarną, a to z prostej przyczyny – jest wyżej oprocentowana niż Lokata Bezkompromisowa. Jednak górny limit kwotowy wynosi właśnie 20 tys. zł. Z kolei Lokata Bezkompromisowa jest niżej oprocentowana, ale za to umożliwia deponowanie kwot do 100 000 zł. Jeżeli ktoś dysponuję kwotą nieco powyżej 20 tys. zł to Lokata Bezkarna będzie nadal lepszym rozwiązaniem, bo różnica w oprocentowaniu jest spora. Resztę można zostawić na koncie oszczędnościowym lub ulokować gdzie indziej.

Konto Smart (oszczędnościowe)
Konto Smart to dość dobry rachunek oszczędnościowy z promocyjnym oprocentowanie jednak tylko dla nowych środków. Dlatego dobrze się sprawdzi jako konto oszczędnościowe do tymczasowego przetrzymania środków. Do długookresowego przetrzymywania oszczędności lub systematycznego oszczędzania już niestety mniej, bowiem jak środki przestają być traktowane jako nowe, to oprocentowanie dla nich spada do dość niskiego poziomu. Źródło: (Analiza Konta Smart, Lokaty Bezkarnej i Bezkompromisowej w BGŻ Optima + opinie o tych lokatach w https://www.eit-centrum.waw.pl)

Reasumując oferta promocyjnych lokat BGŻOptima jest dosyć ciekawa. Na pewno są godne uwagi. Pozwalają wprawdzie zagospodarować środki jedynie na 3 miesiące, ale oprocentowanie jest wyższe niż w innych bankach na zwykłych lokatach bez konta osobistego. Jeżeli nie chce się zostawiać aktywnego Konta Smart, to po zakończeniu lokaty można je zamknąć paroma kliknięciami, co jest dość sporą wygodą.

Lokaty Bezkompromisowa i Bezkarna mają jeszcze jedną zaletę – mianowicie można je zrywać bez utraty odsetek. Jeżeli zechcemy zerwać lokatę w czasie jej trwania, to bank BGŻOptima wypłaci nam należne odsetki za czas, w którym lokata była aktywna.  W przypadku zdecydowanej większości lokat na rynku zerwanie wiąże się z utratą wszystkich odsetek.

/Reklama/

Poprzedni artykułBezpłatne zajęcia dla seniorów. Od piątku zapisy
Następny artykułDziewięć miesięcy szukali matki uduszonego noworodka