Strona główna Sport Siatkówka Znakomity weekend w wykonaniu naszych młodych siatkarek

Znakomity weekend w wykonaniu naszych młodych siatkarek [FOTO]

1

Po dwa efektowne zwycięstwa sięgnęły młodzieżowe zespoły MKS-u Polonia Świdnica. Nasze młode siatkarki bez straty seta wygrały swoje pojedynki w dolnośląskiej lidze juniorek i dolnośląskiej lidze kadetek.

Nasze juniorki nie dały swoim rywalkom żadnych szans, pokonując we własnej hali Olimpię Jawor 3:0. Przyjezdne w żadnej z partii nie przekroczyły bariery 15 zdobytych punktów, a dwa sety zakończyły się dla nich jeszcze bardziej bolesnymi wynikami. Biało-zielone wygrywały kolejno 25:8, 25:15 i 25:9! Nasza ekipa z trzema wygranymi i dwoma porażkami znajduje się na trzeciej pozycji w tabeli dolnośląskiej ligi juniorek.

Skład juniorek: Zuzanna Miezgiel, Dominika Rutowicz, Magdalena Kania, Gabriela Mazur, Malwina Bober, Aurelia Wolak, Julia Zwolińska, Marta Bocian, Zuzanna Rut, Eliza Gierwatowska, Zuzanna Mazur, Wiktoria Gałązka, Alicja Janus, Daria Liwuś.

Po równie pewne zwycięstwo sięgnęły kadetki MKS-u Polonia Świdnica. Zespół prowadzony przez trenera Michała Tomiałowicza ograł na wyjeździe bez straty seta drużynę TS-u Faurecia Volley Jelcz Laskowice. Świdniczanki wygrywały kolejno 25:19, 25:14 i 25:20. Bilans czterech triumfów i jednej porażki daje świdniczankom pozycję wiceliderek tabeli. Ustępujemy miejsca jedynie zespołowi Volley Wrocław, który w swoim dorobku ma komplet sześciu wygranych.

Skład kadetek: Zuzanna Miezgiel, Nadia Wysocka, Aurelia Wolak, Barbara Ryba, Karolina Gołębiowska, Zuzanna Rut, Zuzanna Mazur, Aleksandra Sypko, Kamila Gałecka, Julia Sobkowicz, Wiktoria Wiraszka, Alicja Maliszewska, Klaudia Kamińska.