Strona główna Sport Piłka nożna Zmniejszają straty do lidera tabeli

Zmniejszają straty do lidera tabeli

0

Piłkarze AKS-u Strzegom zmniejszyli do jedynie trzech punktów straty do lidera tabeli – Chrobrego II Głogów. W ubiegły weekend drużyna z miasta granitu skromnie pokonała BKS Bolesławiec i wykorzystała pauzę rezerw pierwszoligowca. Za ciosem nie poszli zawodnicy Zjednoczonych Żarów, którzy zostali rozbicie w Ząbkowicach Śląskich.

Ekipa prowadzona przez trenera Roberta Bubnowicza ograła na własnym stadionie BKS Bolesławiec. Jedyne trafienie w tym pojedynku zaliczył już w 15. minucie spotkania Adrian Zieliński. Strzegomianie wykorzystali pauzę Chrobrego II Głogów i zbliżyli się do lidera na dystans trzech punktów. AKS w swoim dorobku ma 30 punktów, na które składa się 9 zwycięstw i 3 remisy. W kolejnej serii spotkań naszym piłkarzom przyjdzie powalczyć na wyjeździe z piątym Górnikiem Złotoryja.

AKS Strzegom – BKS Bolesławiec 1:0 (1:0)

AKS: Słowik, Zieliński, Chrapek, Durajczyk, Krupnik, Domaradzki, Morawski, Shevchenko, Deiverson (77′ Silva), Migalski (46′ Szerszeń), Sadowski.

Beniaminek z Żarowa nie poszedł za ciosem i nie zgarnął kolejnych punktów na boiskach grupy wschodniej IV ligi. Po wygranej w Nowej Rudzie, tym razem przyszedł czas na wysoką przegraną w Ząbkowicach Śląskich. Przypomnijmy, że podopieczni Adama Łagiewki zwyciężyli na wyjeździe Piasta Nowa Ruda. Mecz został przerwany w 88. minucie przy stanie 3:2 dla Zjednoczonych, a następnie zweryfikowany przez Komisję ds. Rozgrywek na 3:0 (walkower) ze względu na naruszenie nietykalności cielesnej sędziego bocznego przez jednego z kibiców noworudzkich. W Ząbkowicach już tak dobrze nie było. Zjednoczeni przegrali 0:5 po dwóch trafieniach Mateusza Łaszczewskiego i golach Tomasza Piątkowskiego, Huberta Górskiego i Łukasza Maciejewskiego. Beniaminek ligi z dorobkiem 4 punktów wciąż plasuje się na ostatniej pozycji w tabeli rozgrywek.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Zjednoczeni Żarów 5:0 (2:0)

Zjednoczeni: M. Hruszowiec, Szuba, K. Hruszowiec, Gawryszewski, Baziak (60′ Rudnik), Klimaszewski (54′ Czoch), Szewczyk, Wojnowski, Łagiewka (30′ Chłopek), Khvostenko, Sajdak.