Strona główna 0_Slider Zmiana warty w Świebodzicach. Nowy burmistrz przejął władzę

Zmiana warty w Świebodzicach. Nowy burmistrz przejął władzę

0

Po 12 latach na fotelu burmistrza Świebodzic, Bogdana Kożuchowicza zastąpił Paweł Ozga. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej złożył ślubowanie i oficjalnie przejął władzę w mieście. W czwartek samorządowe mandaty objęli także nowo wybrani radni.

Do rady miejskiej zostali wybrani: Łukasz Kwadrans, Zofia Marek, Zdzisław Pantal, Ewa Dziwosz, Grażyna Bieniada, Halina Mądra, Sławomir Łukawski, Aniela Dobosz, Marcin Cichoń, Adam Poselski, Marek Gąsior, Krystian Wołoszyn, Zbigniew Opaliński, Jan Klepiec, Sebastian Biały, Bogdan Kożuchowicz, Jacek Żygłowicz, Mariusz Szafraniec, Tomasz Czekaj, Janusz Kościukiewicz. Mandat radnego zdobył także Paweł Ozga, jednak z racji wyboru na burmistrza jego miejsce zajął Adam Tobiasz.

Podczas czwartkowych obrad radni zdecydowali, że przewodniczącym rady w rozpoczętej, pięcioletniej kadencji będzie Zdzisław Pantal. Na jego zastępców wybrano Zbigniewa Opalińskiego oraz Janusza Kościukiewicza.

Inauguracyjne posiedzenie rady było też okazją do złożenia ślubowania przez nowo wybranego burmistrza Świebodzic, który zwrócił się z podziękowaniami do swojego poprzednika, Bogdana Kożuchowicza, urzędującego od 2006 roku. – Dziękuję za wszystko co zrobiłeś dla miasta, za wszystkie inwestycje. Biorę to na barki i dźwigam do przodu – mówił Paweł Ozga.

Podczas II tury tegorocznych wyborów samorządowych Kożuchowicza poparło 46,97%, natomiast Ozgę – 53,03% świebodziczan.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński