Strona główna Bez kategorii Wciąż utrzymują niewielką stratę do lidera

Wciąż utrzymują niewielką stratę do lidera

0

Piłkarze czwartoligowego AKS-u Strzegom dopisali do swojego dorobku kolejny komplet punktów, pokonując na wyjeździe 2:0 Górnika Złotoryja. Na ich nieszczęście swój bój wygrały również rezerwy Chrobrego Głogów (3:0 z BKS-em Bolesławiec) i strata do lidera wynosi wciąż trzy punkty. Kolejną klęskę zanotowali z kolei Zjednoczeni Żarów.

Strzegomian na prowadzenie bardzo szybko, bo już w 7. minucie meczu wyprowadził Dawid Domaradzki. Rezultat na 10 minut przed końcem starcia ustalił Roland Emeka. Podopieczni Roberta Bubnowicza zwyciężyli 2:0 i z dorobkiem 33 punktów znajdują się na pozycji wicelidera tabeli grupy zachodniej IV ligi. Na szczycie wciąż Chrobry II Głogów. W kolejnej serii spotkań nasi piłkarze zagrają u siebie z najsłabszą w stawce Victorią Ruszów (sobota, 17 listopada – godz. 13.30.

Górnik Złotoryja – AKS Strzegom 0:2 (0:1)

AKS: Słowik, Zieliński (90′ Szerszeń), Chrapek, Durajczyk, Krupnik, Serweciński, Domaradzki, Morawski, Shevchenko (75′ Deiverson), Emeka (85′ Silva), Sadowski.

Kolejną bardzo wysoką porażkę odnieśli rywalizujący w grupie wschodniej Zjednoczeni Żarów. Beniaminek rozgrywek został rozbity na wyjeździe, przegrywając z Sokołem Wielka Lipa aż 0:8! Cztery gole dla gospodarzy strzelił Kamil Pyzłowski, a trzy Igor Wargin. Żarowianie za sprawą Grzegorza Chłopka zaliczyli także jedno trafienie samobójcze. Po czternastu seriach spotkań Zjednoczeni z dorobkiem czterech punktów znajdują się na ostatniej pozycji w ligowej tabeli.

Sokół Wielka Lipa – Zjednoczeni Żarów 8:0 (6:0)

Zjednoczeni: M. Hruszowiec, Szuba (46′ Borowiec), Ciupiński, Chłopek, Baziak, Łagiewka (34′ Czoch), Khvostenko, Szewczyk, Rudnik, Uszczyk, Sajdak.

Poprzedni artykułPrzegrany dreszczowiec i kolejna kontuzja w zespole…