Strona główna Wydarzenia Marcinowice W gminie Marcinowice będzie lepsze powietrze? Czekają na deklaracje mieszkańców

W gminie Marcinowice będzie lepsze powietrze? Czekają na deklaracje mieszkańców

1

Gmina Marcinowice wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej  przystąpiła do przygotowania wspólnego  wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym ( np. koks, węgiel, ekogorszek) na bardziej przyjazne  środowisku źródła ciepła.

Zdjęcie archiwalne

W ramach projektu możliwe będzie dofinansowania modernizacji  systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej)  w budynkach jednorodzinnych oraz lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych. – Przewidujemy, że na ten cel mieszkańcy będą mogli otrzymać dotację w maksymalnej wysokości 25 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i 10 tys. zł dla mieszkania w budynku wielorodzinnym (wartości mogą ulec zmianie), nie więcej jednak niż 70% wydatków poniesionych na inwestycję. Abyśmy mogli dla mieszkańców gminy złożyć wniosek o dotację w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, prosimy o zgłaszanie wstępnej deklaracji udziału w projekcie, która pozwoli nam na prawidłowe przygotowanie wniosku o dotację. Bez państwa aktywnego  udziału nie zrealizujemy projektu na terenie naszej gminy – informuje Urząd Gminy.

Wstępną deklarację udziału w projekcie można złożyć za pośrednictwem internetu korzystając z adresu http://marcinowice.badanie.net/ lub w wersji papierowej na formularzu zgłoszenia.

Wstępne deklaracja udziału w projekcie można będzie składać w terminie do 31.12.2018 r.

Złożenie deklaracji nie gwarantuje uzyskania dotacji, ale osoby, które rzetelnie wypełnią deklaracje mogą liczyć na preferencje w sytuacji uzyskania przez projekt dofinansowania ze środków Unii Europejskie.

Szczegóły na stronie UG Marcinowice.

Poprzedni artykułWalczyli do końca. Koszykarska Polonia wróciła na zwycięską ścieżkę [FOTO/VIDEO]
Następny artykułAwaria ciepłociągu na Zarzeczu