Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc. 42

Świdnica od podwórza – odc. 42 [FOTO]

0

Dobre podwórka nie zawsze muszą być zadbane jak francuskie ogrody. Najważniejsze, aby spełniały funkcje niezbędne do codziennego życia mieszkańców.

W dzisiejszym odcinku zajrzymy na podwórza przy ulicy Parkowej i Saperów. 

Zdjęcie Google Maps 

Ul. Parkowa 1 – 7

Z przodu pięknie przystrzyżony żywopłot, między którym idą wyłożone kostką brukową uliczki. Obok budynku natomiast zobaczymy kilka miejsc parkingowych i garaże, które są miejscem spotkań sąsiadów. Za budynkiem duży, ogrodzony plac zabaw, na którym chętnie bawią się dzieci. 

Ul. Saperów 17-21a 

Kolejne podwórko nie ma tak bogatej oferty dla najmłodszych, mimo to zobaczymy tam huśtawki, a także piaskownicę. Krajobraz dopełnia kilka ławek, na których w ciepłe jesienne dni czas chętnie spędzają seniorzy. Dodatkowo zobaczymy tam drzewa, które dają nie tylko cień, ale także stanowią świetne żywe słupy, przy których rowery przypinają mieszkańcy. 

Ul. Saperów 23-25a 

Każde z podwórek się dopełnia. Tutaj po raz kolejny zobaczymy urządzeia dla dzieci, tym raz obok huśtawek postawiono karuzelę. Oprócz tego mieszkańcy postawili na rozwój ternu zielonego i posadzili alejkę drzew, która za kilka lat stworzy piękny gaj. 

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

[email protected]