Strona główna Temat dnia Świąteczne wypieki przygotuj z dzieckiem

Świąteczne wypieki przygotuj z dzieckiem

0

Ani się obejrzymy, a już będą święta Bożego Narodzenia. To magiczny czas uwielbiany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci, któremu towarzyszy niezwykła atmosfera, choinka, prezenty, a także aromatyczne wypieki. Wspólne rodzinne pieczenie świątecznych ciast i ciasteczek stanowi doskonały sposób na spędzenie razem czasu i rozwijanie kreatywności u naszych maluchów. Zainspiruj się nowymi pomysłami i razem z dzieckiem przygotuj unikalne smakołyki.

Czym byłyby święta bez wypieków i unoszących się z kuchni aromatów? Wspólne pieczenie i ozdabianie świątecznych ciast i ciasteczek z dziećmi to wspaniały pomysł, by zaangażować je w przedświąteczne przygotowania, rozbudzić dziecięcą wyobraźnię i zapewnić doskonałą zabawę.

Maluchy mogą pomóc nam już podczas podawania i mieszania składników oraz wyrabiania ciasta. W ten sposób pozwalamy naszym pociechom nauczyć się prostych czynności w kuchni oraz organizacji i planowania poszczególnych kulinarnych etapów. W trakcie przygotowań doskonalone są także zdolności manualne.

Największą atrakcją dla dzieci we wspólnym wypiekaniu pierniczków i innych świątecznych słodkości jest samo wycinanie wzorów ze sporządzonego ciasta. To właśnie ciasteczkowe mikołaje, dzwonki, choinki, gwiazdeczki i inne świąteczne motywy tworzone za sprawą pomysłowych foremek stanowią nie lada frajdę dla dziecka.

Warto zaopatrzyć się wcześniej w ciekawe i różnorodne formy oraz wykrawacze do wypieków. Bogatą ofertę świątecznych wzorów do ciasteczek i innych kuchennych akcesoriów oferują sklepy internetowe. Wśród nich są chociażby takie, dzięki którym za jednym zamachem możemy wyczarować nawet do 28 ciasteczek o różnych świątecznych kształtach lub stworzyć unikalne ciasto w formie np. Mikołaja.

Najprzyjemniejsze i rozwijające kreatywność dzieci jest dekorowanie wypieków. Za sprawą kolorowych lukrów, cukrowych perełek, gwiazdek i innych ozdób powstają małe kulinarne dzieła sztuki. Pomocne mogą okazać się chociażby stemple ze świątecznymi wzorami czy pisaki zdobiące, które ułatwiają ozdabianie ciasteczek. W internecie znajdziemy rozmaite akcesoria do pieczenia i dekorowania ze specjalnymi rabatami, nawet do 40% taniej. Własnoręcznie wykonane ciasta i ciasteczka nie tylko pysznie smakują, ale też stanowią wyjątkową świąteczną dekorację. Zdobione ciastka i pierniczki mogą stać się także ozdobą na bożonarodzeniowym drzewku lub słodkim prezentem dla naszych bliskich. Takie niezapomniane i wyjątkowe chwile spędzone razem powracać będą w każde święta.

/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGroteskowe rozwiązania w SPP. Miasto wini przepisy i „obrońców prawa”
Następny artykułPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji [VIDEO]