Strona główna Wydarzenia Świdnica Seniorada 2018, czyli rywalizacja z uśmiechem na ustach

Seniorada 2018, czyli rywalizacja z uśmiechem na ustach [FOTO]

0

Szalone konkurencje, gry zespołowe, rywalizacja indywidualna połączona z dobrą zabawą i towarzyszącym na ustach wszystkich uczestników uśmiechem. Seniorada 2018 przyciągnęła wielu seniorów, którzy pod hasłem „Aktywność to zdrowie” rywalizowali o puchary. 

Gry i zabawy zorganizowane przez KKKF Licznikowiec we współpracy ze Świdnicką Radą Seniorów, Klubem Seniora Pafalowcy i Urzędem Miejskim w Świdnicy sprawiały seniorom nie lada radość, a rywalizacja miała humorystyczny charakter. Program Seniorady 2018 dzielił się na trzy części: sesję rekreacyjną, konkurs tańca oraz sesję integracyjną. W pierwszej z nich seniorzy musieli zmierzyć się ze strzelaniem z łuku, układaniem kostek, a także z cyfrowym dywanem, który tworzyły rozsypane liczby. Uczestnik musiał w kolejności od 1 do 16 stawać na każdej z numerycznych wysp. Oprócz poszukiwania kolejnych liczb, ważny był również czas. Do części rekreacyjnej zaliczały się bule, układanie piramidy z kubków na czas, a także zawijanka golfowa polegająca na rzuceniu dwóch kul połączonych sznurem w taki sposób, aby zawiesiły się one na oddalonej o około 2 metry drabince.

Jednak seniorzy musieli wytężyć nie tylko mięśnie, ale także umysł. Jedną z takich konkurencji była kombinatoryka, która mimo, że powszechnie znana z matematyki nie polegała na liczeniu, a na układaniu drewnianych patyków w kształcie litery X. Przy tym żadne z ułożonych pięter nie mogło opaść, co wymagało precyzji. Na chętnych czekała  jeszcze Wieża Hanoi, a także układanie piramidy.

Równolegle rozgrywały się  zawody taneczne i konkurs gry w bule. Seniorzy na parkiecie przy największych przebojach wszech-czasów zawstydziliby niejednego młodzieńca, a gra w bule niosła ze sobą dużo radości.

/Tekst i fot. Artur Ciachowski/

[email protected]

Poprzedni artykułTransport miał kosztować 10 tysięcy złotych. Świdnicki pedofil będzie sądzony w Łodzi
Następny artykułPodtruli się tlenkiem węgla