Strona główna 0_Slider Potrzeba dodatkowych 500 tysięcy na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1

Potrzeba dodatkowych 500 tysięcy na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1

3

Władze miasta zwróciły się do świdnickich radnych z wnioskiem o przeznaczenie dodatkowych środków na realizację jednej z miejskich inwestycji. Ponad pół miliona złotych trzeba dołożyć do niemal ukończonej rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 na Zawiszowie.

W związku z wystąpieniem robót dodatkowych obejmujących ułożenie kostki, budowę ogniomuru pomiędzy budowanymi budynkami, wybicie nowego okna, zrobienie podwieszanych sufitów, wzmocnienie konstrukcji w związku z montażem agregatu dla wentylacji mechanicznej oraz rozbudowę sali komputerowej o dodatkowe stanowiska pracy należy zwiększyć wydatki na w/w zadanie o kwotę 551 000 zł – uzasadnia konieczność budżetowych zmian skarbnik miasta, Kacper Siwek. Decyzję w tej sprawie 29 listopada podejmą świdniccy radni.

Przypomnijmy, rozbudowa „Jedynki” rozpoczęła się w kwietniu 2018 roku. Wcześniej jednak miejscy urzędnicy musieli rozstrzygnąć przetarg, w którym wyłoniony zostałby wykonawca prac. Podczas pierwszego postępowania wszystkie złożone oferty okazały się wyższe niż kwota zarezerwowana przez miejskich urzędników. Najtańsza propozycja wykonania robót budowlanych opiewała na około 4 mln 117 tys. złotych. Tymczasem w budżecie zarezerwowano na ten cel niecałe trzy miliony złotych. Urzędnicza wycena prac rozminęła się z budowlanymi realiami także podczas drugiego przetargu. Najtańsza oferta okazała się wyższa od planowanych wydatków o 200 tys. złotych. Jednak tym razem władze miasta zdecydowały znaleźć brakującą kwotę w budżecie i ruszyć z rozbudową. Za około 3,7 mln złotych wykonanie rozbudowy zlecono firmie Zakład Ogólnobudowlany Tadeusz Broński.

Projekt przewiduje rozbudowę szkoły o 6 klas lekcyjnych, wraz z zapleczami. Każda z nich przeznaczona będzie do nauki dla 25 uczniów. Powstaną także gabinety dla psychologa i logopedy oraz nowy węzeł sanitarny. Zagospodarowany zostanie również teren, w tym droga dojazdowa, miejsce na odpady komunalne, ogrodzenie oraz zieleń – wyliczała Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Nowy „moduł” szkoły miał powstać do połowy listopada 2018 roku.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński, mn